Od września 2015 roku wałkowany jest temat najpierw budowy, a potem już  rozbudowy hali przy ul. Kusocińskiego. Pierwotne deklaracje mówiły, że tylko przez kilka miesięcy kibice będą dojeżdżać do Kalisza, ponieważ od maja 2016 r. ruszają prace budowlane. Koncepcji modernizacji obiektu było kilka, do końca marca 2016 mieli je poznać radni Rady Miejskiej ostrowa Wielkopolskiego.

Później powstał fanpage na FB „K1 modernizacja – wracamy do siebie”, na którym sukcesywnie informowano o tym, że prowadzone są rozmowy z Klubem KS Stal. – Propozycje BM SLAM zostały odrzucone. KS Stal interesują tylko i wyłącznie pieniądze. Pozostałe rozwiązania zmierzające do modernizacji hali są sukcesywnie odrzucane. Czy aby na pewno wszystkim zależy więc na dobru koszykówki w Ostrowie Wielkopolskim? Jak widać, nie wszyscy chcą współpracować. Są jednak alternatywne rozwiązania, o których rozmawialiśmy z ministrem Andrzejem Derą. Te pozwolą Stalówce wrócić tam, gdzie jej miejsce, czyli do hali przy ulicy Kusocińskiego. Tak też się stanie! – czytamy na stronie K1 modernizacja – wracamy do siebie”.

12990844_979799115449591_978145212978120239_n 13177981_995667860529383_7584721394679212022_n

Poniżej prezentujemy oficjalne stanowisko, jak w tej sprawie wydał zarząd Klubu Sportowego Stal.

Stanowisko Zarządu KS Stal w/s rozbudowy hali

W związku z informacjami jakie ukazały się w mediach w sprawie rozbudowy hali przy ul Kusocińskiego, Zarząd KS Stal informuje, że od początku stał na stanowisku, iż będzie wspierał rozbudowę hali przy Kusocińskiego. Nasze jedyne oczekiwania to rozliczenie jakiego musi dokonać BM SLAM sp z o.o z KS STAL, w związku z rozwiązaniem umowy dotyczącej pięcioletniego użytkowania przez nas obiektu, oraz konieczność znalezienia innej hali, w której nasze drużyny będą mogły rozgrywać mecze. Za pięcioletnie użytkowanie obiektu Klub Sportowy Stal zapłacił ponad milion złotych, wykorzystując tylko rok użytkowania, tak więc jest rzeczą oczywistą, że takiego rozliczenia strony muszą dokonać. W związku z planowanym remontem, Klub Sportowy Stal w czerwcu podjął rozmowy w sprawie wynajęcia hali w Gimnazjum nr 1.

Żałujemy, że prezesi Paweł Matuszewski i Marcin Napierała przystąpili do uzgodnień z Klubem tak późno. Rozmowy dotyczące rozwiązania umowy, prowadzone są chaotycznie, Spółka BM SLAM nie odpowiada na pisma skierowane do niej, a dwa spotkania zorganizowane w tej sprawie, w dużym odstępie czasowym, niczego do rozmów nie wniosły. W sprawie rozbudowy hali zarówno Pan Paweł Matuszewski jak i Pan Marcin Napierała od sierpnia zeszłego roku wielokrotnie składali publicznie różne deklaracje, dotyczące zarówno planów rozbudowy jak i terminów prac. Pokazywano różne wizualizacje, podawano wiele terminów rozpoczęcia i zakończenia prac, informowano, że wszystkie potrzebne do rozbudowy dokumenty są przygotowane. Dzisiaj wiemy, że dokumenty nadal są niekompletne a ponadto otrzymujemy wiele sprzecznych informacji łącznie z tą, że Spółka BM SLAM będzie rozgrywać mecze w gimnazjalnych halach i jedyną przeszkodą w remoncie jest KS Stal.

Zarząd Klubu nie zgadza się z takim stawianiem sprawy.

Wszystkim zainteresowanym wiadomym jest, że stroną tego przedsięwzięcia będzie również Miasto, które finalnie ma odkupić od spółki BM SLAM sp z o.o obiekty przy Kusocińskiego (przed lub po remoncie). Od Pani Prezydent uzyskaliśmy informację, że do 6 czerwca 2016 r. Panowie Matuszewski i Napierała mieli przedstawić wszystkie dokumenty związane z rozbudową: pozwolenia, i kosztorysy po to by temat ten mógł trafić pod obrady na czerwcową sesję Rady Miasta. Był to już kolejny termin, o którym informowała spółka BM SLAM. Jak wiadomo nic takiego się nie stało. Można się tylko dziwić dlaczego takich formalności jak decyzja Rady Miasta, pozwolenie na budowę, czy porozumienie ze Stalą nie można było przygotować w ciągu roku. Dlaczego kluczowe formalności załatwiane są na ostatnią chwilę? Obiecano kibicom w zeszłym roku rozbudowę hali, przez pół roku pokazywano różne wizualizacje a dzisiaj szuka się winnego i wskazuje KS Stal. W tej sytuacji należy zadać pytanie dlaczego do dnia dzisiejszego nie ruszyła rozbudowa hali, w sytuacji gdy Prezydent Miasta deklaruje chęć zakupu hali po remoncie (co faktycznie oznacza odkupienie obiektu i sfinansowanie  remontu), KS Stal   deklaruje, że jest skłonny rozwiązać umowę użytkowania po dokonaniu rozliczeń ze strony BM SLAM a spółka  BM SLAM  sp z o.o  od roku deklaruje chęć rozbudowy

W związku z powyższym pytaniem Klub od dłuższego czasu czyni wszelkie starania by doszło do spotkania trzech zainteresowanych stron ( Miasto, BM Slam sp z o.o, KS Stal) w celu wyjaśnienia wszystkich spraw związanych z rozbudową. Jeszcze raz pragniemy podkreślić, że od początku informowaliśmy zarówno władze spółki jak i Panią Prezydent, że chcemy współpracować w sprawach związanych z rozbudową. Klub jednak nie może żyć na walizkach i oczekujemy poważnych rozmów i określenia terminów, ze strony Prezesa Matuszewskiego i Napierały by móc zaplanować dalszą działalność KS STAL w obiektach przy Kusocińskiego lub w przypadku rozbudowy w innej ostrowskiej hali.

Zarząd Klubu Sportowego STAL

2016-07-16 ok24.tv fot. FB „K1- Wracamy do siebie”