+48 690 376 066

Redakcja OK24

Gospodarka

Kasa do ozyskania

Rekompensaty od #Netia, #Orange, #Play za aktywację usług dodatkowych. Działo się to automatycznie, bez wyraźnej zgody konsumentów, to oni musieli je wyłączyć przed upływem bezpłatnego okresu korzystania.

Niespodzianka w niespodziance

Główny Inspektor Sanitarny w Polsce poinformował o dobrowolnym wycofaniu przez Ferrero Polska Commercial części produktów marki Kinder. Powód? Potencjalne powiązanie z ogniskiem zatruć pokarmowych wywołanych Salmonella Typhimurium. Ma to związek z aferą w Wielkiej Brytanii, gdzie zgłoszono dziesiątki przypadków salmonelli u dzieci. Z półek tamtejszych sklepów tuż przed Wielkanocą znikają popularne Kinder Surprise.

Pięknie, K…., Pięknie

– W Wielkopolsce awaria dotyczyła lokalnego centrum sterowania w Koninie, który obejmuje odcinek pomiędzy Kostrzynem Wlkp. i Barłogami. Ale od godz. 6.40 możliwe są już przejazdy pociągów przez Konin

Prąd na raty

za pomocą usługi można spłacić zobowiązanie w wysokości od 100 zł do 2 000 zł. Płatność tą metodą wymaga jednak weryfikacji zdolności kredytowej.

Ważniejszy jest tylko papier na banknoty

Od nowego roku ceny m.in. papieru toaletowego, ręczników papierowych czy chusteczek higienicznych pójdą w górę nawet o 15-20 proc. W niedalekiej przyszłości możliwe są kolejne podwyżki. To efekt coraz wyższych cen celulozy, gazu, prądu i usług transportowych.