+48 690 376 066

Redakcja OK24

Sport

Kaliskie bieganie

18 kwietnia trzecia Grand Prix Ziemi Kaliskiej 2020. Tradycyjnie już organizatorzy przygotowali 4 biegi na różnych dystansach: 5, 10, 15 i 21 kilometrów.

Czy wystąpi Hubert Hurkacz?

Mecz Pucharu Davisa: Polska – Hongkong (baraż o miejsce w Grupie Światowej II) już 6-7 marca w Kalisz Arenie. To może być niepowtarzalna okazja, by na żywo zobaczyć grającego ostatnio nadzwyczajnie Huberta Hurkacza

Brawo Stal

„Znana i lubiana” w całym kraju drużyna warszawskiego klubu na L trafiła do zestawienia „Shaqtin a’ Fool”. Za sprawą Stali Ostrów!

Reprezentacja bez Ostrovii

Maciej Pilitowski z MKS Energi Kalisz będzie jedną z ważniejszych postaci polskiej kadry na rozpoczynających się w piątek Mistrzostwach Europy. Tym razem nie będzie w reprezentacji żadnego wychowanka Ostrovii.

Ciekawy wywiad z trenerem Stali

Łukasz Majewski, który debiutuje w roli trenera prowadząc od połowy października BM Slam Stal Ostrów Wlkp., nie chce być porównywany do żadnego ze szkoleniowców. – Pracuję na siebie i chcę budować swój styl – powiedział. Zastąpił doświadczonego Jacka Winnickiego. – Cały wywiad z Łukaszem Majewskim na polsatsport.pl

K1 są postępy!

– Nadszedł kluczowy moment realizacji inwestycji – mówi kierownik budowy Miłosz Tomicki, który od razu dodaje: – Trwają prace związane z montażem stalowej konstrukcji z kratownic stalowych tworzących tzw. most, który przejmie obciążenie całego dachu – donosi oficjalny profil BM SLAMSTAL. Ciekawe, która Hala będzie pierwsza?

Ostrowskie kluby certyfikowane

Ostrovia i UKS Football Academy ze złotym i OKS z brązowym certyfikatem PZPN. W Ostrowie naprawdę świetnie szkoli się piłkarską młodzież! Polski Związek Piłki Nożnej podjął ostateczne decyzje w sprawie przyznania szkółkom Certyfikatów PZPN. „Gwiazdki” otrzymały 694 kluby, w tym 61 z Wielkopolski. Program Certyfikacji to innowacyjny projekt mający za zadanie podniesienie jakości szkolenia w szkółkach piłkarskich na terenie całej Polski. W jego pierwszej edycji do Polskiego Związku Piłki Nożnej

W KPR Ostrovia zgodnie z planem

Klub Piłki Ręcznej Ostrovia stawia na młodzież. W rozgrywkach młodzieżowych drużyny zgłoszono do zawodów praktycznie w każdej kategorii wiekowej.

Głosuj na Ponitkę

Dzięki dobrej postawie na koszykarskich Mistrzostwach Świata w Chinach Mateusz Ponitka znalazł się w gronie nominowanych w dorocznym plebiscycie Przeglądu Sportowego.

Ruszył nabór – niezłe pieniądze do wzięcia

Już po raz piąty kluby sportowe mogą składać wnioski o dofinansowanie w ramach Rządowego Programu KLUB – innowacyjnego modelu bezpośredniego wsparcia małych i średnich klubów. Dofinansowanie może pozyskać podmiot działający przez co najmniej 3 lata w formie stowarzyszenia i prowadzący szkolenie sportowe, które skierowane jest do dzieci i młodzieży do 18. roku życia. W edycji 2020 Ministerstwo Sportu i Turystyki przeznaczyło na ten cel kwotę w wysokości 40 mln zł.

Pobiegane! I to jak!

Niedawno oddany stadion lekkoatletyczny przy SP Lewków był areną corocznych Gminnych Biegów Lekkoatletycznych.
Wydarzenie zorganizowały wspólnie: Gminne Zrzeszenie LZS oraz Międzyszkolny Gminny Uczniowski Klub Sportowy w Ostrowie Wielkopolskim. Wzięła w nim udział 300 uczniów z 10 szkół. Rekord!

Ostrowskie kluby z porządnymi dotacjami

Rządowy Program „KLUB” – edycja 2019 rozstrzygnięta! Ministerialne dofinansowanie trafi do 3 732 małych i średnich klubów sportowych. W bieżącym roku Ministerstwo Sportu i Turystyki przeznaczyło na ten cel ponad 41 mln zł. Miło nam donieść, że rządowe wsparcie dostało 9 lokalnych organizacji z Ostrowa i okolic. – Sport powszechny to fundament spójnej piramidy szkoleniowej. Dlatego tak ważne są inicjatywy ukierunkowane na aktywizację dzieci i młodzieży, takie jak Rządowy Program

Wawrzyny sportu od starosty Rajskiego

WAWRZYNY SPORTU 2019 Już po raz piąty ludziom sportu wręczone zostały Wawrzyny Sportu – nagrody Starosty Ostrowskiego dla ludzi, którzy odnoszą wyjątkowe sukcesy, działają na rzecz sportu i swoją pasją zarażają innych do sportowej aktywności. Tegoroczna uroczystość odbyła się 30 maja 2019 w Kaczorach w Gminie Odolanów.

Gość nadzwyczajny

Bogdan Wenta, legendarny trener piłki ręcznej w Ostrowie. Prowadził trening z uczniami ostrowskiej dziewiątki. Chłopcy ćwiczyli rzuty i podania na kontrę. Na koniec była szkolna gra.

Finał 4 znów w Ostrowie

Już w najbliższy piątek juniorzy młodsi Klubu Piłki Ręcznej Ostrovia zaczną finałowy turniej Mistrzostw Polski Juniorów. Miasto wsparło starania Klubu o organizację turnieju. – Trzech pozostałych uczestników to miasta mające swoje drużyny w rozgrywkach Superligi i uznane marki na krajowej mapie szczypiorniaka. To jednak ostrowska propozycja otrzymała akceptację Związku Piłki Ręcznej w Polsce – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Nowy trener Stali Ostrów

Wiele zmienia się u tegorocznego zdobywcy Pucharu Polski. Działacze rozstali się z dotychczasowym trenerem Wojciechem Kamińskim.Nowym trenerem zostanie Jacek Winnicki. Nowy szkoleniowiec „Stalówki” to jeden z najbardziej utytułowanych polskich szkoleniowców.

Kibicu Lecha trzymaj nerwy na wodzy

Pod koniec maja w Krakowie odbędzie się Kongres Impact’19. Wydarzenie zgromadzi osoby związane z biznesem i polityką z całego świata. Podczas gali wręczona zostanie m.in. nagroda dla „Firmy Roku”, przyznawana przez portal money.pl. W gronie nienominowanych znaleźli się giganci polskiego biznesu, a wśród nich m.in. CCC, CD Projekt czy przedsiębiorstwa z branży deweloperskiej. Szansę na statuetkę ma również Lech Poznań. Kolejorz poniżej oczekiwań radzi sobie na polu sportowym, ale finansowo

ARGED BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski – jest nowy sponsor tytularny

Firma ARGED została sponsorem tytularnym klubu BM Slam Stal. Od dziś drużyna wicemistrzów Polski nazywać się będzie ARGED BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski. – Dla właścicieli firmy, pani Bogny i pana Tomasza Wasiaków wielkie podziękowania i ukłony. To także oni będą wspierać najmłodszych adeptów naszej szkółki, ta będzie działać jeszcze prężniej pod szyldem ARGED BM Slam Stal Akademia – czytamy w komunikacie. W Ostrowie Wielkopolskim i regionie zna ich każdy. To wielcy miłośnicy sportu,

Ostrowianin na Mistrzostwach Świata w Taekwon

Piotr Wardak, 48 letni ostrowianin, otrzymał powołanie do Kadry Polski i będzie reprezentował kraj i Ostrów Wielkopolski na Mistrzostwach Świata w Taekwon-do, w sierpniu 2019 w Brazylii. – Jestem zawodnikiem Polskiej Federacji Taekwon-do , a moim trenerem jest Mariusz Dumiterscu. Treningi odbywają się w Szkole Podstawowej nr 11 w Ostrowie Wielkopolskim – przedstawia się Piotr Wardak. Historia z początkami zainteresowania ta dziedziną sportu jest nietypowa. Pan Piotr woził swego syna

Barłomiej Jaszka trenerem kadry juniorów

Ostrowianin Bartłomiej Jaszka wygrał konkurs na stanowisko trenera głównego kadry juniorów  M/2000. Jaszka to były wielokrotny reprezentant kraju, uczestnik igrzysk olimpijskich Pekin 2008, brązowy medalista mistrzostw świata 2009. W tym roku zdobył uprawnienia master coacha. Pierwsze zgrupowanie kadry 2000 pod jego kierunkiem rozpocznie się 11 grudnia br. w Szczyrku. Tydzień później jego podopieczni udadzą się na turniej do Macedonii. Do rywalizacji zostały zgłoszone także dwie ekipy gospodarzy – A i