Przedstawiamy koncepcję hali sportowo-widowiskowo-targowej wykonany przez firmę PART PROJEKTY – Radosława Torzyńskiego. To projekt studialny firmy wykonany jako oferta projektowa dla miast od 40tys. do 200tys. mieszkańców. Lokalizacja w Ostrowie Wielkopolskim została pokazana jako przykładowa.

Film reklamujący ten projekt w założeniu miał być osadzony w realnym istniejącym terenie a Ostrów Wielkopolski to nasze rodzinne miasto. Podobnie barwy ostrowskich klubów zostały użyte jako przykład. Nasza propozycja nie jest głosem w dyskusji czy budować taki obiekt w Ostrowie Wielkopolskim czy nie. Jeśli już to jest raczej dowodem na to, że będąca własnością miasta, działka przy ul.Wojska Polskiego jest wystarczająca do realizacji takiego przedsięwzięcia.

[jwplayer mediaid=”4375″]

Jest to też merytoryczna polemika na ten temat z Panem v-ce Prezydentem Borowczakiem, który w lipcu stwierdził cyt: że „lokalizacja ta straciła całkowicie walor miejsca atrakcyjnego i możliwego do budowy takiego obiektu”. Potraktowaliśmy więc te słowa ambicjonalnie i przedstawiamy tę koncepcję tym bardziej, że zamierzamy ją reklamować w całej Polsce.” – mówi Radosław Torzyński autor i właściciel biura projektowego. 


HALA_3
HALA_2
HALA_4
HALA_9

Jest to też zupełnie nowa propozycja funkcjonalnego obiektu, nie rozważana nigdy wcześniej.  Hale z takim programem są dość popularne w Europie Zachodniej. W Polsce niestety nie a szkoda.
Przed podjęciem ostatecznej decyzji o ewentualnej budowie tego typu obiektu w Ostrowie Wielkopolskim, Rada Miejska i Pani Prezydent musi odpowiedzieć na kilka podstawowych pytań:
– czy jest dla kogo budować tę halę?
– czy warto wydać na jej budowę praktycznie jeden roczny budżet inwestycyjny miasta?
– czy jest taka potrzeba i jak pilna …?

HALA_6
HALA_7
HALA_5

A co wy sądzicie na temat ewentualnej budowy takiej hali i jak oceniacie nowy projekt obiektu?
Zapraszamy do komentowania!

Hala_8