Kępno wyremontuje kino i to z unijnych funduszy. Z tak zwanych „resztówek” gmina pozyskała 1  milion 200 tysięcy złotych, które przeznaczy na kompleksową modernizację kina. Ale jak podkreśla burmistrz Piotr Psikus nie byłoby tego sukcesu, gdyby nie jego doradca do spraw nadzoru właścicielskiego Karolina – Pilarczyk Dworaczyńska. Czyli zdobycz z Ostrowa, bo tam w kadencji prezydenta Jarosława Urbaniaka była prezesem Parku Przemysłowego, wiceprezesem RZZO. Od połowy kadencji Radosława Torzyńskiego odpowiadała w Urzędzie Miejskim za pozyskiwanie zewnętrznych funduszy. Rocznie miasto wraz z gospodarką komunalną pozyskiwało ponad 17 milionów zewnętrznych środków.

karta_seniora_jakub_paduch1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

– Pieniądze chcemy przeznaczyć na gruntowny remont jedynego w mieście kina, dziś nieczynnego – powiedział Radiu Centrum burmistrz Kępna Piotr Psikus .- 0 Na odbudowę kina, bo jedna z rzeczy, o których mówiłem 2 lata temu. Kino powstało w 1934 roku, ma swoją bogata historię, a od kilku lat stoi zamknięte. Musi być reaktywowane, musi być obiektem nowoczesnym. Dotacja z urzędu marszałkowskiego w wysokości 1 200 00 złotych musi być przeznaczona na cele kulturalne i stąd taka decyzja.

Ostrów Wielkopolski czeka decyzja co dalej z Kinem Komeda, które wymaga modernizacji, jednak by myśleć o pozyskaniu jakichkolwiek środków zewnętrznych trzeba uregulować kwestie własnościowe. Budynek, w którym mieści się „Komeda” należy do miasta w 70 procentach. To efekt działań prezydenta Jerzego Świątka, który nie kupił obiektu od upadłego Film-Artu w całości. Nie kupiono również przyległego parkingu.

mediateka

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Radny Jakub Paduch w marcu br. proponował władzom miasta, by rozważyły możliwość stworzenia mediateki w budynku kina Komeda, a nie przy Wolności w dawnej siedzibie Empiku (budynek należy do MZGM). – „Komeda” nie spełnia oczekiwań widzów, a sam budynek wymaga ogromnych inwestycji – powiedział Radiu Centrum Jakub Paduch. – Wielka szkoda, bo gdyby połączyć projekt mediatteki i kino, to może udałoby się pozyskać dofinansowanie, które można wykorzystać na modernizację budynku.

Miasto odpowiedziało jednak, że na dziś nie ma mowy o zmianie planów co do mediateki. Nie ma jasnej odpowiedzi co do tego, czy i jeśli tak to kiedy, miasto zamierza uregulować stan własnościowy budynku Kina Komeda.

2016-04-28 ok24.tv za rc.fm