Powiat i Region

Dyrekcjo posprzątaj!

Ktoś, do dziś nie wiadomo kto porzucił naczepę pełną toksycznych odpadów na parkingu w Szczurach przy krajowej 11. Właściciel terenu, a jest to nie byle kto bo Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad powinna to posprzątać. Zrobi to, jednak konieczna była do tego decyzja Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Kaliszu.

Ksiądz biskup chronił pedofili

Biskup kaliski Edward Janiak chronił księży pedofili, przenosił ich z parafii do parafii, nie zawiadamiał o ich sprawach Watykanu – twierdzą twórcy filmu „Zabawa w chowanego”. Czy film Tomasza i Marka Sekielskich wstrząśnie kaliskim kościołem?

Trudna sytuacja w DPS Kalisz

44 nowe zachorowania w kaliskim DPS, 11 zachorowań w powiecie krotoszyńskim, to bilans podany dziś przez służby Wojewody Wielkopolskiego. Wojewoda zapowiada również, że 40 mieszkańców domu pomocy społecznej w Kaliszu zostanie dziś przetransportowanych do szpitali jednoimiennych w Wielkopolsce. Podopieczni, którzy uzyskali dodatni wynik na obecność koronawirusa, trafią pod opiekę lekarzy ze szpitali jednoimiennych w Poznaniu i Wolicy. 1 KOBIETA l. 51 ostrowski NIE/Izolacja domowa 2 MĘŻCZYZNA l. 56 pleszewski NIE/Izolacja