Coś poszło nie tak!

Społeczeństwo

NURD może być kosztowny, uwaga na przejściach i nie tylko

W piątek ogólnopolskie działania kontrolno – prewencyjne pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” (NURD). Mają one na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów – grupy użytkowników dróg, która podczas wypadków jest szczególnie narażona na tragiczne konsekwencje tych zdarzeń. Najwięcej wypadków i ofiar wśród pieszych powodują kierujący pojazdami, przede wszystkim samochodami osobowymi. Głównymi przyczynami tych zdarzeń jest nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu na przejściu dla pieszych. Stąd też podczas prowadzonych działań nadzorem zostaną objęte

Tsunami w portfelach jeszcze się nasili

Polska skorzysta z możliwości danej przez Komisję Europejską i przedłuży zerową stawkę VAT na żywność, mającą pierwotnie obowiązywać do końca roku. Ceny jednak pójdą w górę, bo producenci żywności coraz mocniej sygnalizują, że wraz z handlem ponoszą największe skutki drastycznego wzrostu kosztów działalności – czytamy w Rzeczpospolitej.

Konfiskata przegłosowana

Samochód będzie przepadał na rzecz Skarbu Państwa temu, kto zostanie przyłapany na prowadzeniu pojazdu mając co najmniej 1 promil alkoholu w organizmie.
Przepadek będzie też orzekany, gdy kierowca ma co najmniej 0,5 promila alkoholu w organizmie i spowoduje wypadek drogowy.

Znowu smrody nad Ostrowem

Jeśli coś śmierdzi jak śmieci, śmierdzi obok miejsca gdzie śmieci się składuje to najprawdopodobniej jest znów górą smrodu pochodzącego ze składowiska.

(Nie)całkowite zaćmienie

Tak duże zaćmienie warto oglądać, bo wygląda spektakularnie — o ile oczywiście nie przesłonią go chmury. I z tym ostatnim, niestety, w niektórych rejonach Polski może być kłopot.