W kaliskim ratuszu trwa równolegle postępowanie konkursowe dotyczące trzech stanowisk – grafika, dziennikarza i pracownika ds. obsługi organizacyjnej prezydenta. Koperty zostały otwarte we wtorek, a dzisiaj już wiemy, że o pracę w gabinecie włodarza miasta chcą się ubiegać 33 osoby.

Miesiąc temu Miasto Kalisz ogłosiło trzy konkursy na pracowników – podinspektora ds. projektowania graficznego i obsługi teleinformatycznej, inspektora ds. informacji miejskiej oraz podinspektora ds. obsługi organizacyjnej prezydenta. Wśród trzech stanowisk, zdecydowanie największym zainteresowaniem cieszy się stanowisko podinspektora ds. obsługi organizacyjnej prezydenta. Na ten wakat aplikację złożyły 33 osoby. Tylko o 9 aplikacji mniej wpłynęło na wolną posadę dziennikarza, w tym 6 nie spełniło wymogów i spośród 10 zainteresowanych osób, 8 powalczy o funkcję grafika.

Prawdopodobnie grafika poznamy w piątek 28 maja, a 8 czerwca pracownika ds. obsługi organizacyjnej prezydenta. 1 czerwca komisja konkursowa będzie prowadziła rozmowy w kwestii inspektora ds. informacji miejskiej.

Portal calisia.pl dowiedział się, że osoby ubiegające się o stanowisko pracownika ds. obsługi organizacyjnej prezydenta dostaną polecenie napisania przemówienia dla prezydenta na dzień obchodów Międzynarodowego Dnia Strażaka. Kandydaci to nie tylko osoby mieszkające w Kaliszu. Wśród ubiegających znalazł się rodowity Kaliszanin, który obecnie mieszka w Zamościu i jest zdecydowany wrócić do Kalisza.

2015-05-28 ok24.tv za calisia.pl