Policjanci z Wydziału Prewencji i Profilaktyki Społecznej patrolowali Kalisz. Zwrócili uwagę na dziwnie jadące Daewoo. Trafili. 27 latek prowadził pod wpływem narkotyków. Narkotyki miał też w samochodzie.
Funkcjonariusze widząc niebezpieczne manewry kierującego nabrali podejrzeń, że osoba siedząca za kierownicą może być nietrzeźwa. Auto zatrzymali do kontroli. Podczas rozmowy z funkcjonariuszami zarówno kierowca jak i obie pasażerki auta, byli wyraźnie zdenerwowani.
Nadpobudliwe zachowanie kierującego daewoo 27-latka wskazywało, że może on być pod wpływem narkotyków. Policjanci użyli narkotestu. Badanie dało wynik pozytywny. Od mężczyzny pobrano krew do dalszych badań.
Funkcjonariusze postanowili skontrolować również obie pasażerki auta. Okazało się, że 33-latka miała przy sobie woreczek strunowy z zawartością białego proszku. Test narkotykowy wykazał, że zabezpieczona substancja zawiera amfetaminę. Druga z pasażerek auta, 16-latka posiadała przy sobie 42 sztuki tabletek ekstazy. Wszystkie narkotyki trafiły do policyjnego depozytu. Obie kobiety usłyszały już zarzuty w tej sprawie.