13 kwietnia 2016 roku w Ostrowie Wielkopolskim przy ul. Wodnej 15 w firmie MAHLE Behr Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. miało miejsce uroczyste podpisanie aktu notarialnego, dotyczące zakupu przyległego gruntu po Zakładach Przemysłu Spożywczego Ostrowin Sp. z o.o. przy ul. Spichrzowej 10. Negocjacje z syndykiem terenu prowadził jeszcze poprzedni właściciel – firma Delphi. Dzięki sfinalizowanej transakcji firma powiększy swój obszar o 27,897 m 2, a tym samym całkowity obszar firmy wyniesie 137 984 m2. Część nieruchomości została już przekazana z dniem 15 kwietnia 2016 roku.

P1110926

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Do połowy maja br. planowane jest uruchomienie dodatkowego parkingu dla pracowników firmy MAHLE Behr. Pozostała część zostanie oddana do końca czerwca 2016 roku. Wówczas rozpoczną się przygotowania do budowy nowej hali produkcyjnej, która ma powstać w przyszłym roku. W ramach projektu rozbudowy zakładu MAHLE Behr Ostrów Wlkp., planuje się  w bieżącym roku budowę hali magazynowej, a w przyszłym roku hali produkcyjno-magazynowej.

MAHLE jest wiodącym międzynarodowym partnerem dla rozwoju jak i dostawcą dla przemysłu motoryzacyjnego. Ze swoimi produktami do silników spalinowych i ich urządzeń peryferyjnych, a także z rozwiązaniami dla pojazdów elektrycznych grupa MAHLE rozwiązuje wszystkie kluczowe problemy począwszy od układów napędowych, klimatyzacji, systemów silnikowych, poprzez komponenty filtracji po zarządzanie termiczne. Co najmniej co drugi pojazd na całym świecie wyposażony jest w produkty MAHLE. Komponenty i systemy MAHLE wykorzystywane są również w transporcie kolejowym, kosmicznym i morskim.

W 2015 roku, Grupa MAHLE osiągnęła przychody na poziomie około 11,5 mld EUR, zatrudnia 76.000 pracowników, w 34 krajach w ponad 170 zakładach produkcyjnych. W piętnastu największych centrach badawczo-rozwojowych ponad 5.000 Inżynierów i techników pracuje nad innowacyjnymi rozwiązaniami dla mobilnej przyszłości.
Oddział koncernu z siedzibą w Ostrowie Wlkp., – MAHLE Behr Ostrów Wielkopolski Sp. z o. o to największy pracodawca w powiecie ostrowskim. Zatrudniając dziś ponad 2 000 pracowników, jest częścią grupy MAHLE od lipca 2015 r. Zakres produktów MAHLE Behr stanowią: moduły chłodzenia silnika, chłodnice, grzejniki, skraplacze, chłodnice powietrza doładowanego i parowniki, które są dostarczane bezpośrednio na linię montażową samochodów wiodących producentów.

2016-05-09 ok24.tv