Ostrów bez wiceprezydenta a prezydent bez swojego doradcy. W piątek wieczorem oficjalnym komunikatem Urząd Miejski poinformował o zmianach na stanowiskach. Rezygnację złożył wiceprezydent Ziemowit Borowczak, jako przyczynę podając sprawy rodzinne i osobiste. Swoją pracę kończy również doradca prezydent Beata Klimek – Maciej Klósak.

Jeszcze w czwartek Ziemowit Borowczak jako wiceprezydent zasiadał u boku prezydent Beaty Klimek podczas sesji Rady Miejskiej, odpowiadał  pytania radnych – słowem pełnił swoje obowiązki. W piątek rano Beata Klimek spotkała się z dziennikarzami, żeby przedstawić im szczegóły planu pomocy dla przedsiębiorców. Borowczaka już z nią nie było, choć przecież gospodarka miast właśnie jemu podlega, ale prezydent Klimek ani słowem nie wspomniała o żadnych zmianach personalnych. W magistracie zarzekają się teraz, że „bomba” wybuchła tuż  konferencji.

Komunikat miasta:

Z dniem 31 października 2016 roku pracę na stanowisku wiceprezydenta Ostrowa Wielkopolskiego zakończy Ziemowit Borowczak. Rezygnacja wiceprezydenta z zajmowanego stanowiska podyktowana jest względami osobistymi i rodzinnymi.

Rezygnacja została przyjęta przez prezydent Beatę Klimek, która podziękowała swojemu zastępcy za dotychczasową współpracę i pomoc w wykonywaniu obowiązków związanych z bieżącym zarządzaniem miastem.

Również z dniem 31 października 2016 roku pracę na stanowisku doradcy prezydenta miasta zakończy dr Maciej Klósak. Podjęte przez niego nowe obowiązki zawodowe i naukowe uniemożliwiają łączenie ich z pracą na stanowisku doradcy prezydenta miasta Ostrowa Wielkopolskiego.

Artur Kołaciński, Biuro Prasowe UM

Więcej o mianach na stanowisku pisaliśmy – tutaj

klosak