Marlena Maląg, była zastępca prezydenta miasta Ostrowa Wielkopolskiego, szefowa miejskiej edukacji, została wicestarostą powiatu ostrowskiego.

malag_2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Marlena Maląg zastąpiła na tym stanowisku Tomasza Ławniczaka, który został wybrany posłem w wyborach parlamentarnych w 2015 roku.Marlena Maląg pełniła do tej pory funkcję naczelnika Wydziału Edukacji i Sportu w ostrowskim Urzędzie Miejskim. Głosowało za nią 27 spośród 29 radnych.

– To dla mnie spore wyzwanie – mówiła po wyborze Marlena Maląg. – Zrobię wszystko, by sprostać oczekiwaniom. Mogę wszystkich zapewnić, że zawsze stawiam sobie wysoko poprzeczkę i sama stawiam sobie wysokie wymagania.

Wiceprzewodniczącą Rady Powiatu została Karolina Dera-Szymańska. Zastąpiła na tym stanowisku Łukasza Mikołajczyka. Poprało ją 19 radnych. Kontrkandydatem był Michał Wilczura z PSL. Otrzymał 10 głosów.

Skłąd rady uzupełniły także dwie nowe radne. Za Łukasza Mikołajczyka do Rady Powiatu weszła doświadczona Aleksandra Kierstein, za Tomasza Ławniczaka – Joanna Glapiak z Nowych Skalmierzyc.

2015-12-04 ok24.tv