Prokuratura Rejonowa w Ostrowie Wielkopolskim skierowała do Sądu akt oskarżenia przeciwko 50 – letniemu obywatelowi Bułgarii, podejrzanemu o zmuszanie innej osoby do zaprzestania działalności gospodarczej.

Wymienionemu zarzucono, że w dniu 13 stycznia 2015r. w Krotoszynie, działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, usiłował doprowadzić pokrzywdzonego, mieszkańca Ostrowa Wielkopolskiego, do zaprzestania działalności gospodarczej. W opisie czynu wskazano, że stosując przemoc, poprzez dwukrotne uderzenia pięścią w twarz pokrzywdzonego, zażądał on od niego zaprzestania działalności handlowej na targowisku. W zarzucie dodatkowo zaznaczono, że oskarżony w wyniku zadanych uderzeń spowodował u pokrzywdzonego uszkodzenia ciała, w postaci „zwichnięcia dwóch zębów” oraz „obrzęku wargi”.

Z dokonanych ustaleń wynika, że oskarżony, który prowadził handel na targowiskach uderzył prowadzącego podobną działalność pokrzywdzonego i przekazał mu, aby „wyniósł” się z targowisk w Krotoszynie i Ostrowie Wielkopolskim. Do zdarzenia doszło na targowisku w Krotoszynie. Wcześniej, jak ustalono, również zachowywał się on agresywnie wobec pokrzywdzonego.

W dniu 9 lutego 2015r. doszło do zatrzymania podejrzanego i wówczas, po przedstawieniu mu zarzutów, zastosowano wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji, połączonego z zakazem zbliżania się do pokrzywdzonego. Czyn zarzucony oskarżonemu zakwalifikowano jako przestępstwo z art. 282 kodeksu karnego (wymuszenie rozbójnicze) zagrożone karą od 1 roku do 10 lat pozbawienia wolności.

2015-07-11 ok24.tv