[jwplayer mediaid=”5288″]

Na dzisiejszej konferencji prasowej zorganizowanej na budowanym węźle obwodnicy Ostrowa Wielkopolskiego o potrzebach drogowych tej części Wielkopolski mówili kandydaci Platformy Obywatelskiej do Sejmu RP i Senatu. Do sejmu z trzeciego miejsca startuje były prezydent Ostrowa Wielkopolskiego Jarosław Urbaniak, z pozycji 20 – działaczka Młodych Demokratów i radna miejska Milena Kowalska.  Kandydatem Platformy Obywatelskiej do Senatu jest obecny poseł Przemysław Krysztofiak.

– Dla mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego najważniejsza jest budowana obwodnica, do której przyłożyłem swoją rękę. Z dumą patrzę na pracujące tu koparki, także na powiązaną z obwodnica inwestycje – poszerzanie ul. Kaliskiej. Sceptycy mówią, że jest później niż pierwotnie zakładano. A ja mówię – gdyby nie mój wysiłek jako prezydent Ostrowa – z pewnością nie mielibyśmy jeszcze widoku pracujących koparek w tym miejscu. Ale potrzeb drogowych w tej części Wielkopolski jest sporo i mam nadzieję być tak skutecznym przy nich jak przy obwodnicy Ostrowa – mówił kandydat do Sejmu RP Jarosław Urbaniak.

Konfa_Urbaniak_sPrzemysław Krysztofiak wymienił kolejne – inne – ale równie ważne inwestycje drogowe w regionie, które należy dokończyć. To między innymi obwodnica Koźmina Wielkopolskiego i Krotoszyna.

– Z burmistrzem Koźmina Wielkopolskiego Maciejem Bratborskim byliśmy w tej sprawie w Ministerstwie Infrastruktury. Myślę, że temat należy pilotować, ponieważ dziś tranzyt przejeżdża równo przez środek tego miasta – dodał Przemysław Krysztofiak, kandydat na senatora.

Na bezpośrednie spotkania z ludźmi nastawiona jest najmłodsza kandydatka do Sejmu radna Milena Kowalska.

– Jesteśmy dla ludzi i blisko ludzi, niezależnie od kampanii.  Ja reprezentuję środowisko Młodych Demokratów – mówiła Milena Kowalska.

Były prezydent Ostrowa Wielkopolskiego przypomniał, że w styczniu 2013 roku Sejmowa Komisja Infrastruktury – to była nowość – zawitała do Ostrowa Wielkopolskiego na zaproszenie ówczesnego prezydenta Miasta Ostrowa Wielkopolskiego. W marcu posiedzenie tej komisji było w całości poświęcone drodze S 11.

– Chciałem wówczas na miejscu pokazać posłom, że były miejsca, w których droga ukończyła się jak nożem uciął. Zależało mi również na tym, by posłowie zobaczyli wkład własny samorządu, którym wtedy kierowałem i nasze zaangażowanie jako Ostrowa Wielkopolskiego w budowę dojazdu do obwodnicy – czyli ul. Wylotową – podkreślał J.Urbaniak.

W konferencji prasowej uczestniczyli także starosta ostrowski Paweł Rajski oraz radni miejscy i powiatowi Platformy Obywatelskiej.

2015-10-06 ok24.tv