Szanowni Państwo, Mieszkańcy Powiatu Krotoszyńskiego, Rodzice!
W związku z wprowadzeniem wzmożonych środków bezpieczeństwa w okresie wzmożonych przypadków zachorowań związanych z wirusem COVID-19 oraz Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej zostało wprowadzone ograniczenie funkcjonowania placówek oświatowych.
W związku z powyższym apelujemy do Państwa – mieszkańców powiatu krotoszyńskiego, będących rodzicami o podjęcie właściwych kroków. Przekażmy swoim dzieciom, że jest to sytuacja wyjątkowa. Czas kwarantanny, nie jest czasem zabawy, odpoczynku, okresem spotkań towarzyskich, grupowania się młodzieży w miejscach publicznych czy też okresem kolejnych ferii jak niektórzy je nazywają „korona feriami”.
Prosimy, my jako funkcjonariusze Policji w imieniu swoim, ale również pozostałych służb współdziałających o pozostanie uczniów w domach. Jest to czas kiedy mamy wiele dodatkowych zadań i obowiązków, wymagających poświęcenia naszego czasu na to aby zapewnić bezpieczeństwo Wam i Waszym najbliższym.
Drodzy uczniowie, przez kilka kolejnych dni nie będziecie uczęszczali do przedszkoli, szkoły, na uczelnie. Nie są to też ferie, wakacje ani czas wolny. Włosi popełnili ten błąd. Uczmy się na błędach innych.

Jest to czas kiedy należy:

unikać zatłoczonych miejsc,

nie uczestniczyć w spotkaniach towarzyskich,

spędzać ten czas w domu,

dbać o higienę osobistą by nie narazić siebie i innych na zakażenie,

w miarę możliwości unikać kontaktu z osobami starszymi, które są najbardziej narażone na negatywne skutki tego wirusa.

BĄDŹMY ODPOWIEDZIALNI. RAZEM DAMY RADĘ!