Pierwszy przypadek osoby niestosującej się do zasad obowiązującej kwarantanny na terenie Ostrzeszowa. 21-latka z powiatu ostrzeszowskiego czeka teraz nawet 10.000 kary.
Na terenie powiatu ostrzeszowskiego już kilkadziesiąt osób jest objętych kwarantanną w związku z koronawirusem. Większość znosi to chwilowe utrudnienie.
Jeden z mężczyzn objętych kwarantanną uznał, że czuje się na tyle dobrze, że zwiał. Nie odbierał telefonu. A w przypadku osób objętych kwarantanną to główny środek komunikacji ze służbami.
Mężczyzna został szybko zlokalizowany, nim zdążył narazić większą ilość osób. Ostrzeszowscy policjanci, zachowując wszelkie środki ostrożności, nakłonili go do powrotu do miejsca kwarantanny.
Teraz czeka go kara. Pierwszą konsekwencją działania mężczyzny może być grzywna nałożona przez Inspektora Sanitarnego – do 5.000 złotych. Niezależnie od tego, Komenda Powiatowa Policji w Ostrzeszowie skieruje przeciwko mężczyźnie wniosek o ukaranie go do Sądu Rejonowego w Ostrzeszowie. Sąd również może nałożyć na niego grzywnę do 5.000 złotych bądź orzec inne środki karne.
Łącznie cała wyprawa może go kosztować 10 tysięcy złotych.