Zdalna nauka w szkole na Waryńskiego w Ostrowie po stwierdzeniu koronawirusa u jednej z nauczycielek. Poza tym wzrost zachorowań w powiecie krotoszyńskim i ognisko w bazie F16 na poznańskich Krzesinach. Od soboty żółta strefa w powiecie gostyńskim


– Przeprowadzono wywiady epidemiologiczne, które wykazały, że miała ona kontakt zarówno z dziećmi kilku klas jak również z nauczycielami. W sumie ustaliliśmy, że w szkole 73 osoby miały potencjalny kontakt z osobą zakażoną i zostały one poddane kwarantannie domowej – wyjaśnia w rozmowie z portalem wlkp24.info Tadeusz Andrzej Biliński, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Ostrowie Wielkopolskim.
W całej Wielkopolsce odnotowano 57 zakażeń, wciąż aktywne jest ognisko w Gostyniu.
W szpitalu przy Szwajcarskiej w Poznaniu z powodu Covid-19 zmarła 75-letnia kobieta, mieszkanka powiatu ostrowskiego. Natomiast w szpitalu w Kaliszu zmarł 71-letni mężczyzna z powiatu pleszewskiego.
◾️ Od początku pandemii w Wielkopolsce odnotowano 6230 przypadków zakażeń koronawirusem, z czego 935 to przypadki aktywne. 238 osób zmarło, a 5057 wyzdrowiało.