Adam Wasiela został dyrektorem Gminnego Ośrodka Kultury w Wysocku Wielkim. W grudniu wójt gminy Piotr Kuroszczyk ogłosił konkurs na to stanowisko. Wasiela był jedynym kandydatem. Spełniał wszelkie potrzebne wymagania. Podczas rozmowy kwalifikacyjnej zdobył niemal maksymalną liczbę punktów.

„Przedstawił nam spójną wizję działalności kulturalnej. Widzi potrzebę by GOK działał na terenie całej gminy, a nie tylko w Wysocku Wielkim gdzie jest siedziba placówki. W bardzo klarowny sposób określił priorytety dla GOK-u, jakie ma plany do placówki i jak powinien dziś działać ośrodek kultury. Chce promować kulturę i jednocześnie wykorzystać ją do wspólnej integracji mieszkańców. Były to dla nas bardzo ważne argumenty by powierzyć stanowisko dyrektora panu Adamowi Wasieli. Zrobił na komisji bardzo dobre wrażenie: jako osoba bardzo otwarta, doskonale znająca się na kulturze i „poruszająca się” w kulturalnych tematach. Kładzie duży nacisk na wykorzystanie w swojej pracy współczesnych mediów, a więc facebook, kanał YouTube, Twitter i oczywiście oficjalna strona internetowa GOK-u.” – podkreśla przewodniczący komisji konkursowej Piotr Śniegowski.

img_0919

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Adam Wasiela jest doskonale znany w ostrowskim środowisku kulturalnym. To wokalista, aktor, artysta, nauczyciel muzyki, typ niepokorny, laureat programu „Szansa na Sukces”, „Droga do gwiazd” i „Zostań gwiazdą”. Twórca Fabryki Spektakli i Ostrowskiego Teatru Piosenki, pomysłodawca oraz inicjator wielu ciekawych wydarzeń kulturalnych w Ostrowie Wielkopolskim i regionie, m.in.: koncertów, spektakli muzycznych, bajek dla dzieci.

Jakie ma plany na Gminny Ośrodek Kultury w Wysocku Wielkim?

„Ośrodek kultury jest miejscem żywym, a ludzie, którzy przychodzą do niego nie tylko konsumują kulturę, ale też ją aktywnie tworzą stając się jego częścią. Dlatego w moich planach jest przede wszystkim stworzenie miejsca twórczego otwartego na wszelką lokalną działalność artystyczną. Przygotowanie oferty dla tych najmłodszych jak i dla seniorów, zadbać o profesjonalnych instruktorów, którzy będą mogli przekazać uczestnikom cała swoją wiedzę. I oczywiście wsłuchiwać się w oczekiwania mieszkańców, bo przecież to Gminny Ośrodek Kultury jest dla Ludzi a nie Ludzie dla niego.” – podkreśla Adam Wasiela, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Wysocku Wielkim.

Przez ostatnich 5 lat dyrektorem GOK- u była Beata Hajdziony.

2017-01-25 ok24.tv