Najpierw stanowisko stracił kierownik kaliskiej jednostki Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Teraz dyrektor Wielkopolskiego Oddziału Regionalnego ARiMR odwołał jego zastępczynię Małgorzatę Banaś. Podjął taką decyzję pomimo sprzeciwu Rady Powiatu Kaliskiego, która w myśl prawa musi wyrazić zgodę na zwolnienie osoby będącej jej członkiem – a tak jest w przypadku Banaś. Nieoficjalnie mówi się, że jej miejsca ma zająć  kaliski radny Prawa i Sprawiedliwości.

Najpierw stanowisko stracił kierownik kaliskiej jednostki ARiMR Bogdan Barański, radny powiatu kaliskiego, który w wyborach startował z list PSL; w połowie lutego zastąpiła go Magdalena Kranc. Teraz dyrektor Wielkopolskiego Oddziału Regionalnego w Poznaniu postanowił zwolnić zastępczynię poprzedniego kierownika, Małgorzatę Banaś. Decyzji tej sprzeciwiła się Rada Powiatu Kaliskiego, której Banaś jest członkiem. – Małgorzata Banaś to merytoryczny i rzetelny pracownik, znający się doskonale na rzemiośle, jakie wykonuje. Jest kompetentna i pracowita – mówił radny Bogdan Barański, przedstawiając stanowisko Komisji Organizacyjno – Statutowej. – Jestem przeciwny zwolnieniom i zgodzie na to, jeżeli nie ma podstaw merytorycznych. A w tych najważniejszych sprawach powinniśmy być razem jako Rada. Wnioskuję, aby wszyscy radny byli przeciwko zwolnieniu – dodał radny Krzysztof Dziedzic.

I tak, większością głosów, Rada Powiatu przyjęła uchwałę w sprawie odmowy wyrażenia zgodny na rozwiązanie stosunku pracy radnej, a zgodnie z Ustawą o samorządzie powiatowym rozwiązanie z radnym stosunku pracy wymaga uprzedniej zgody Rady Powiatu, której radny jest członkiem. Mimo to, jak powiedziała nam rzeczniczka Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa radna zostanie zwolniona.  A właściwie już została. – Pani Małgorzata Banaś została odwołana ze stanowiska zastępcy kierownika Biura Powiatowego ARiMR w Kaliszu. Obecnie przebywa na zwolnieniu lekarskim – poinformowała Agnieszka Szymańska, rzecznik prasowy ARiMR. – Odwołanie zostanie jej przekazane drogą pocztową. W tej sytuacji należy się spodziewać, że Małgorzata Banaś zdecyduje się na wystąpienie do Sądu Pracy, tak jak zrobił to już jej poprzedni przełożony Bogdan Barański.

2016-03-14 ok24.tv za faktykaliskie.pl