Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa zaprasza do wędrówki questem pt. „Tajemne ruiny i podziemne przejście”, który wiedzie ulicami Moszczanki i Skrzebowej (gm. Raszków). Na jego trasie znalazły się: kościół z jego zabytkami, gniazdo bociana białego, dolina rzeki Ołobok, ruiny XVII-wiecznej kaplicy loretańskiej, cmentarz poewangelicki, cmentarz katolicki z jego zabytkowymi nagrobkami, dawna karczma i dawna remiza strażacka.

Quest to nieoznakowany szlak, którym można wędrować, rozwiązując zagadki zawarte w wierszowanych wskazówkach. Na końcu przejścia trasy na zdobywcę czeka skarb – pieczątka, której odbicie potwierdza przebycie całego questu a także pamiątkowa pocztówka. Questy, nazywane też wędrówkami odkrywców, mogą zabrać turystów w atrakcyjne, pozornie mniej ciekawe miejsca, do których ciężko byłoby trafić samemu. Questing wpisuje się w najnowszy trend światowej turystyki, który można określić mianem 3×E (entertainment, emotion, education, czyli zabawa, emocja, edukacja). Jest to nawet więcej, bo oprócz trzech wyżej wymienionych cech posiada jeszcze jedną: engage, czyli zaangażowanie. Ta innowacyjna forma turystyki może trafić w gust coraz bardziej wybrednego i jednocześnie znudzonego masowym wypoczynkiem turysty.

Moszczanka_3_Strona_2 Moszczanka_3_Strona_1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ulotki questowe będą rozdawane podczas VI Swojskich Spotkań z Folklorem, które odbędą się w niedzielę 7 lipca na terenie boisk sportowych w Skrzebowej. Można je także otrzymać u sołtysa Skrzebowej oraz w ostrowskim oddziale PTTK, ul. Starotargowa 5. Można je też ściągnąć poniżej.

Quest wydany został w ramach projektu „Nasze Loreto – ogólnopolski szlak kaplic loretańskich”, realizowanego przez Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa, dzięki dofinansowaniu ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach Programu „Patriotyzm Jutra”.

2016-07-25 ok24.tv