Zakończyło się spotkanie byłego prezesa ŻKS Ostrovia Mirosława Wodniczaka z Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego Beatą Klimek. Jak opisuje to spotkanie portal tubaostrowa.pl „Podczas zebrania były prezes poinformował władze miasta, że będzie rozmawiał z nowym zarządem klubu o przyszłości żużla w Ostrowie Wielkopolskim. Mirosław Wodniczak jesienią złożył rezygnację z funkcji prezesa po głośnej awanturze z trenerem Cieślakiem sfilmowanej i opublikowanej na jednym z portali internetowych, nie zamierza jednak w obecnej sytuacji składać broni i chce aby kibice czarnego sportu mogli dopingować swój klub w 2016 roku na Stadionie Miejskim.”
20150501_202346

Obecne zadłużenie klubu wynosi około 800 tysięcy złotych, mimo to Mirosław Wodniczak ma swój plan ratowania żużla w naszym mieście. O 19.00 ma z kolei odbyć się Walne Zebranie Członków ŻKS Ostrovia.

Tymczasem portal sportowefakty.pl podaje, że we wtorek dojdzie do spotkania GKSŻ z prezesami I i II ligi. Głównym tematem rozmów będzie kształt przyszłorocznych rozgrywek. Najbardziej prawdopodobny scenariusz zakłada, że ligi zostaną połączone.

Tylko jedenaście klubów I i II ligi widnieje na liście podmiotów, które otrzymały prawo startu w rozgrywkach sezonu 2016 udostępnionej przez Polski Związek Motorowy. Sytuacja ta powoduje, że coraz bardziej prawdopodobne staje się połączenie rozgrywek ligowych.  Na spotkanie GKSŻ zaproszeni nie zostali przedstawiciele z Ostrowa Wielkopolskiego, Lublina i Gniezna. Podmioty w tych ośrodkach walczą jednak jeszcze o to, by otrzymać licencję na przyszły sezon. Łukasz Szmit nie wyklucza takiego scenariusza, mimo że proces licencyjny został już zakończony.

2015-12-28 ok24.tv za tubaostrowa. pl i sportowefakty.pl