Zoran Sretenovic w sobotę związał się dwuletnią umową z BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski. Powrót serbskiego szkoleniowca jest dużym wydarzeniem dla beniaminka TBL.

W sobotę oficjalnie potwierdzono, że Zoran Sretenovic będzie trenerem BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski. Serb z Belgradu przyleciał do Polski w piątek, by dzień później parafować dwuletnią umowę z beniaminkiem Tauron Basket Ligi, który w tym tygodniu otrzymał dokumenty na grę w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Zakontraktowanie Sretenovicia jest spełnieniem marzeń wielu miłośników ostrowskiego basketu. Serb, który 5 sierpnia będzie obchodził 51. urodziny, reprezentował żółto-niebieskie barwy w latach 1998-2001.
Polska Liga Koszykówki wielokrotnie przyznawała mu tytuł najlepszego rozgrywającego. Fani mogli się cieszyć, że w swoich szeregach mieli dwukrotnego mistrza Europy i wielokrotnego championa ligi jugosłowiańskiej. W tym właśnie klubie zakończył swoją zawodową karierę.

W późniejszych latach Zoran Sretenović w roli trenera prowadził także polskie kluby. Z Polpharmą w 2011 roku zdobył Puchar Polski i Superpuchar Polski, z kolei AZS Koszalin doprowadził do historycznego trzeciego miejsca w Tauron Basket Lidze (największy sukces klubu).

2015-08-15 ok24.tv za sportowefakty.pl