Miała pomóc w policyjnej akcji. Straciła 15 tysięcy Euro. 77 letnia mieszkanka Ostrowa padła ofiarą oszustwa.

W Ostrowie doszło do oszustwa metodą „na policjanta”. Kobieta wypłaciła pieniądze z banku, aby „pomóc w policyjnej akcji”.

Seniorka odebrała telefon od mężczyzny podającego się za policjanta. Mężczyzna poinformował ją, że prowadzi akcję przeciw fałszerzom pieniędzy.

Fałszywy policjant poprosił kobietę o wypłacenie oszczędności z banku, twierdząc, że pieniądze są naproszkowane, jednocześnie poinformował, że w drodze do banku zostanie ona „zaczepiona” przez innego policjanta, który przekaże jej telefon służący do kontaktowania się.

W drodze do banku, nieznany mężczyzna przekazał kobiecie urządzenie przypominające telefon komórkowy. Seniorka poszła do banku i wypłaciła ponad 9 tysięcy euro. Kwota ta została przekazana nieznajomemu mężczyźnie. Będąc już w domu otrzymała kolejny telefon. Seniorka ponownie poszła do banku i wypłaciła 6 tysięcy złotych. 77-latka tłumaczyła, że po wyjściu z banku za każdym razem zgodnie z przekazanymi „wytycznymi” mówiła do urządzenia „HALO,HALO” i po pewnym czasie podchodził do niej mężczyzna odbierający pieniądze.

Kobieta przekonana, że pomaga w policyjnej akcji wypłaciła z konta i przekazała oszustom ponad 15 tys. euro. Kiedy zorientowała się, że mogła paść ofiarą przestępstwa powiadomiła o zdarzeniu ostrowskich funkcjonariuszy.

To kolejne oszustwo na szkodę seniorów, ostatnio mieliśmy do czynienia z oszustami udającymi hydraulików czy pracowników wodociągów.