Próby oszustw metodą „na policjanta” miały miejsce na terenie Ostrowa Wielkopolskiego. Na szczęście okazały się one bezskuteczne. Po raz kolejny przypominamy o zachowaniu ostrożności i zdrowego rozsądku podczas rozmów telefonicznych.
We wtorek, do ostrowskich policjantów dotarły wieści o próbach oszustw metodą „na policjanta”. Seniorzy, którzy odebrali telefon od fałszywego policjanta zachowali czujność i nie dali się oszukać. Oszuści tłumaczyli seniorom, że „policja jest na tropie oszustów wyłudzających pieniądze z banku i złodzieje ci posiadają ich duplikat dowodu osobistego”.

Czujność mieszkańców sprawiła, że oszuści nie zrealizowali swojego celu. Nie można wykluczyć, że takie próby mogą się powtórzyć, dlatego policjanci zwracają się z apelem do wszystkich mieszkańców miasta i powiatu ostrowskiego o zachowanie szczególnej ostrożności podczas rozmów telefonicznych z nieznajomymi.

Przypominamy także, że w razie wątpliwości czy osoba podająca się za wnuka lub policjanta jest nim naprawdę, należy rozłączyć rozmowę i samodzielnie wybrać numer telefonu kontaktując się z odpowiednią osobą czy instytucją.

Apelujemy również do bliskich osób starszych – zadbajcie Państwo o bezpieczeństwo seniorów. Powiedzcie im o zagrożeniach, uczulcie na opisywane przestępcze techniki z których korzystają oszuści. Porozmawiajcie ze swoimi rodzicami bądź dziadkami o czyhających na nich zagrożeniach ze strony takich osób. Wpłyńcie Państwo na osoby starsze, by kontaktowały się z Wami i pytały o radę.