Blisko 100 zakażeń w Wielkopolsce. Wyniki badań laboratoryjnych potwierdziły zakażenie koronawirusem u 98 osób w regionie, głównie z powiatu ostrzeszowskiego. Tam będą badania drive thru.
W zakładzie przetwórstwa drobiu w Mikstacie pod Ostrzeszowem wykryto nowe ognisko koronawirusa. Przebadano 800 osób, a połowa z nich poznała już swoje wyniki. Zakażone są 164 osoby – donosi dziś TVN 24.

Pierwszy przypadek zakażenia wśród pracowników wykryto 24 lipca. Tydzień później do Mikstatu, na wniosek wojewody wielkopolskiego, wysłano na miejsce osiem ekip wymazowych z Wojsk Obrony Terytorialnych. Przebadano około 800 osób. – Wiemy już, że źródłem zakażenia był pracownik tej firmy. W chwili obecnej mamy wszystkie osoby przebadane – mówi Tomasz Stube, rzecznik wojewody wielkopolskiego.

Domyślać się tylko można, że dzisiejszy wysoki odczyt z powiatu ostrzeszowskiego, to w dużej mierze skutek odkrytego w Mikstacie ogniska.


w najbliższy piątek w Mikstacie stanie mobilny punkt pobrań drive-thru, w którym mieszkańcy będą mogli zbadać bezpłatnie, czy są zakażeni. Trzeba będzie się wcześniej zarejestrować, numery telefonu zostaną podane wkrótce na stronach Urzędu Wojewódzkiego. Z kolei w następny poniedziałek i wtorek (10-11 sierpnia) taki punkt stanie w Ostrzeszowie.