Rozpoczęło się wyburzanie hotelu przy kompleksie sportowym Stali przy ul. Kusocińskiego. Władze klubu wielokrotnie podkreślały, że realizowany będzie projekt zatwierdzony przez władze miasta. Projekt modernizacji K1 zakłada powstanie zupełni nowej hali.

Z dotychczasowej hali pozostaną tylko mury.  W obiekcie będą zupełnie nowe instalacje elektryczne, hydrauliczne, wentylacyjne i klimatyzacyjne. Zamontowane zostanie również najnowszej generacji oświetlenie, które spełnia najwyższe wymogi telewizyjne o mocy ponad 2100 lumenów.

Nowy projekt pozwala spełnić wszystkie wymogi do gry w najwyższej klasie rozgrywkowej. Hala pomieści 3300 osób. W tak zmienionej hali byłaby możliwość organizacji meczów międzypaństwowych w różnych kategoriach wiekowych. Ponad dwukrotnie zwiększa się kubatura obiektu. Jednocześnie zaprojektowano nowe pomieszczenia socjalne zgodnie z obowiązującymi standardami. Mowa tutaj o szatniach dla sportowców, pomieszczeniach biurowych, czy restauracji, która znajdować się będzie w hali. Frontowa fasada zostanie pokryta szkłem, co nada obiektowi nowoczesności.

 

Obiekt ma być gotowy do grudnia.

2018-06-11 ok24.tv