Ostrowscy kryminalni zatrzymali mężczyznę, który odpowie za dokonywanie i usiłowanie dokonania płatności znalezioną karta płatniczą.
8 maja, policjanci zostali poinformowani o zagubieniu karty płatniczej. Tego samego dnia, nieznana osoba, która kartę znalazła, postanowiła skorzystać z możliwości zakupów metodą zbliżeniową. W ten sposób sprawca dokonał płatności w różnych sklepach na łączna kwotę blisko 400 złotych.

Poinformowani o zdarzeniu policjanci rozpoczęli poszukiwania nieuczciwego znalazcy. Dwa dni później, funkcjonariusze ustalili i zatrzymali mężczyznę, który posłużył się kartą.

27-latek z Ostrowa Wielkopolskiego, tłumaczył policjantom, że znalazł kartę w rejonie parku i postanowił zrobić zakupy w różnych sklepach. Kupował jedzenie, alkohol i papierosy. Gdy zorientował się, że karta została zablokowana wyrzucił ją do śmietnika. 27-latek usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem. Za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem.
Policjanci przypominają, że w przypadku utraty karty musimy ją jak najszybciej zastrzec. Numery telefonów do całodobowych central powiadamiania udostępniają nam nasze banki i wystawcy kart. Nośmy je zawsze przy sobie, najlepiej zapisane w telefonie komórkowym.