Rozbudowa nawierzchni jezdni i chodników na ulicy Brackiej oraz budowa odcinka ulicy Olsztyńskiej w Ostrowie Wielkopolskim – tak brzmiało zadanie, na które miasto wyłożyło 600 tysięcy złotych i „dołożyło” pieniądze do przebudowy skrzyżowania ulicy 25 i wyjazdu na Kalisz. Tymczasem mieszkańcy osiedla wskazują na wiele niedoróbek i wad. Najbardziej dziwi niedokończony chodnik wzdłuż ul. Nowa Krępa – ulica jest wyremontowana do wysokości McDonalds’a, a chodnik już nie.

20160419_164424_resized_1

 

Wcześniej w miejscu planowanych remontów odbyła się konferencja prasowa z udziałem Prezydent Miasta Beaty Klimek i dyrektora MZD Marcina Wieruchowskiego. Podczas konferencji mówiono o zakresie planowanych prac, utrudnieniach i docelowych rozwiązaniach.
przebudowa

 

 

 

 

 

 

 

 

We wtorek 19 kwietnia oficjalnie skrzyżowanie stało się przejezdne – ze sporymi kłopotami i utrudnieniami dla kierowców.  Ruch i oznaczenie drogi – to jedno, jednak mieszkańcy Osiedla Krępa zwracają uwagę na brak dokończenia udowy chodnika wzdłuż ul. Nowa Krępa. Droga ma nawierzchnię nową do McDonaldsa, chodnik kończy się zaraz przy ul. Kaliskiej, jest dziura i dalej leżą stare płyty.

– Ktoś wyraźnie zapomniał o tym fragmencie chodnika. Chcemy sprawą zainteresować Przewodniczącego Rady Miejskiej, radnego z osiedla Krępa Pana Jarosława Lisieckiego, by interweniował w tej sprawie. Temat poruszaliśmy na poniedziałkowym spotkaniu rady  – mówi zastępca Przewodniczącego Rady Osiedla nr 3 „Krępa” Sylwia Nowicka.

Skrzyżowanie tych trzech ulic, które dotychczas w ul. Kaliską wchodziły w różnych miejscach, zostało sprowadzone do jednego punktu. Przebieg dróg w tym rejonie zmienił się znacząco.

– Przebudowa w tym rejonie trzech skrzyżowań polegała na tym, że w miejsce do tej pory funkcjonujących, niezależnych od siebie wlotów ulic Brackiej, Kaliskiej i owej Krępy powstało jedno podwójne skrzyżowanie, na którym zamontowana została sygnalizacja świetlna – mówi Marcin Wieruchowski, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg. –Przebudowa ma docelowo poprawić bezpieczeństwo pieszych, ponieważ będzie tu można bezpiecznie przejść przez jezdnię, a jest to trasa, którą również poruszają się uczniowie. Ze względu na sygnalizację świetlną wjazd w aleje Słowackiego będzie także dużo bezpieczniejszy i bardziej uporządkowany. Tak z ulicy Brackiej, jak i z Kaliskiej będzie można wyjeżdżać i w prawo, i w lewo, nie będzie tych utrudnień, które były do tej pory.

Do tej pory ulica Bracka włączała się w północną jezdnię, a ulica Nowa Krępa i Kaliska w jezdnię południową, ale na dwóch skrzyżowaniach. Wszystkie te ulice wprowadzone zostały do jednego skrzyżowania. Ulica Bracka została przebudowana w ten sposób, że została ona wyprowadzona do wspólnego skrzyżowania przez teren Bractwa Kurkowego. Łączny koszt miejskich inwestycji w tym rejonie to ponad 600 tysięcy złotych. Środki te pochodzą z miejskiego budżetu.

Na część miejską przebudowy skrzyżowania Miejski Zarząd Dróg ogłaszał przetarg – szczegóły tutaj

2016-04-19 ok24.tv