Leonard Duczmalewski nie szefuje już prokuraturom w naszym okręgu. Zastąpił go na tym stanowisku Paweł Szymanowski, który sprawował tę funkcję także kilka lat temu. To prawdopodobnie dopiero początek zmian kadrowych.

4 marca br. odwołani zostali wszyscy prokuratorzy z pełnionych przez nich funkcji.  – W konskwencji powstała konieczność obsadzenia na nowo stanowisk funkcyjnych, a zmiany nastąpiły również w ostrowskiej Prokuraturze”, powiedział prokurator Janusz Walczak. – W Prokuraturze Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim 10 marca  powołano nowego prokuratora okręgowego. Został nim prokurator Paweł Szymanowski. Dotychczas pełnił on funkcję naczelnika wydziału organizacyjnego.

Do pełnienia funkcji Prokuratora Okręgowego w Ostrowie Wlkp., Pawła Szymanowskiego powołał minister sprawiedliwości prokurator generalny Zbigniew Ziobro. Prokurator Paweł Szymanowski funkcję prokuratora okręgowego pełnił już wcześniej, w latach 2006-2008. W latach 1992-2006 pełnił on funkcję prokuratora rejonowego w Ostrzeszowie oraz w Ostrowie Wlkp.

– Dotychczasowy prokurator okręgowy w Ostrowie Wielkopolskim Leonard Duczmalewski przestał pełnić funkcję zgodnie z uregulowaniami zawartymi w ustawie z dnia 28 stycznia 2016r. Prawo o prokuraturze – dodał Janusz Walczak.

2016-03-11 ok24.tv