W poniedziałek poznamy nazwisko nowego wicestarosty ostrowskiego. Stanowisko zwolniło się po objęciu przez Tomasza Ławniczaka mandatu poselskiego. Na gorącej liście wymienia się nieoficjalnie kilka nazwisk, ale wciąż najbardziej prawdopodobną kandydatką jest była zastępca prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego, a obecnie naczelnik miejskiej oświaty – Marlena Maląg. Drugi kandydat ro Roman Pacholczyk.

W powiecie wciąż działa koalicja PO-PIS i o wyborze wicestarosty zdecydują radni klubu Prawa i Sprawiedliwości.
– Koalicja w żadnym razie nie jest zagrożona” – powiedział Radiu Centrum Tomasz Ławniczak. – O tym, kto będzie nowym wicestarostą, dowiecie się państwo już pewnie w poniedziałek. Jeszcze w piątek mam spotkanie z klubem radnych i tam będziemy podejmować ostateczne decyzje. Dlatego nie chciałbym, aby jakiekolwiek informacje pojawiły się przed tym spotkaniem, choć wiem, że krążą w formie plotek.

Sporo plotek można usłyszeć w ostatnim czasie na temat planowanych – rzekomych – zmian w Urzędzie Miejskim w Ostrowie Wielkopolskim. Niepotwierdzone, ale powtarzane są informacje, jakoby miała nastąpić zmiana na stanowisku pierwszego zastępcy prezydenta miasta Ostrowa Wielkopolskiego.Ziemowita Borowczaka związanego z SLD miałby zastąpić obecny prezes MZK SA Bartosz Ziółkowski. Ziółkowski jest działaczem Zjednoczonej Prawicy, należy do bliskich współpracowników obecnego ministra Andrzeja Dery. Inna zmiana ma dotyczyć nazwiska dorady Prezydent Miasta.

Podczas październikowej sesji radny Wojciech Matuszczak zaapelował do Prezydent Miasta Beaty Klimek o zmianę na stanowisku zastępcy odpowiedzialnego za miejskie inwestycje. Wówczas jednak nie podały żadne deklaracje. Prezydent Klimek broniła swego zastępcy.

Na pytanie kiedy zmiany – najczęściej na sesyjnych korytarzach słychać było odpowiedź – do zmiany może dojść w styczniu 2016r. Czy jednak do nich dojdzie lub nie – tego dowiemy się w ciągu najbliższych miesięcy. Na razie sa to niesprawdzone i niepotwierdzone informacje.

2015-11-28 ok24.tv za rc.fm