Przy powołaniu komisji rewizyjnej szef klubu radnych PO przypomniał w jakich okolicznościach doszło poprzednio do zmiany członków komisji. Mówił, że była to pierwsza uchwała po tym, jak po przejściu kilku radnych którzy dostali się do rady miejskiej z list PO ( Topolan, Szmaj, Malik) przeszło na stronę prezydent Beaty Klimek, która w ten sposób zdobyła większość w radzie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

fot. J.Wardawy Gazeta Ostrowska

Teraz sytuacja była dokładnie odwrotna. Trzech radych (Motylewski, Herwich, Matuszczak) przeszło nieformalnie na stronę klubu PO i w ten sposób klub ten znowu odzyskał większość w radzie.

– Deklarujemy wolę współpracy, bo nie robimy rewolucji, ale przywracamy stary porządek który był dobry – stwierdził radny Andrzej Kornaszewski, rozpoczynając dyskusję nad zmianami przewodniczących komisji.

W kilka minut nowa większość w radzie przywróciła personalny skład przewodniczących z początku kadencji, dwoma zmianami. Przewodniczącymi komisji zostali: Andrzej Kornaszewski – Komisja Rewizyjna, Milena Kowalska – Budżetu i Finansów, Mariusz Leki – Działalności Gospodarczej, Jakub Paduch Komisja Społeczna, Zdrowia, Mariusz Nowak  – Komisja Edukacji, Kultury, KF i Sportu, Wojciech Kornaszewski Bezpieczeństwa i Porządku. Nowym przewodniczącym komisji doraźnej ds. nazewnictwa ulic i placów został Rafała Adamczak zastępując Zygmunta Malika. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Podobna sytuacja powtórzyła się przy wyborze nowych wiceprzewodniczących rady. Szef klubu PO Andrzej Kornaszewski zgłosił kandydaturę Alojzego Motylewskiego.

2017-10-02 ok24.tv za gazetaostrowska.pl