Od 1 września br. Andrzej Plichta rozpocznie kierowanie placówką KRUS-u w Kaliszu, której podlegają gminy powiatu kaliskiego. Tym samym odwołano dotychczasowego dyrektora oddziału – Tomasza Buszę. – Potwierdzam, że zostałem zwolniony z funkcji kierownika. Zostaję jednak w kaliskim oddziale. Będę pracować na stanowisku głównego specjalisty – mówi nam Tomasz Busza. Do tej pory szefami placówek KRUS były w większości osoby związane z PSL.

0_2,qop-7WeanlrZqr7XV5Ka

Czy Andrzej Plichta będzie łączył to stanowisko z funkcją nauczyciela religii w V Liceum? Jego telefon od wczoraj, tj. wtorku milczy i nie możemy się z nim w żaden sposób skontaktować – informuje portal faktykaliskie.pl.

Milczy również centrala i poznański oddział KRUS, które zapytaliśmy o kompetencje Andrzeja Plichty do kierowania kaliską placówką. Trudno jest również zdobyć informację, ile zarabiać będzie na nowym stanowisku przewodniczący Rady Miejskiej. Wiadomo, że w maju tego roku rząd zadecydował o podwyżkach, m.in. dla pracowników KRUS-u. Po zmianach ich  wynagrodzenie zasadnicze będzie mogło wzrosnąć maksymalnie o 1 309 zł dla stanowisk kierowniczych.

W sierpniu zmieniono dyrektorów wszystkich oddziałów KRUS w Wielkopolsce.

***

Andrzej Plichta jest magistrem teologii, nauczycielem religii i w-fu. Od 1998 r. związany jest w samorządem. Przez dwie kadencje był wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej Kalisza, a obecnie stoi na jej czele. W 2014 r. bez powodzenia ubiegał się o fotel prezydenta miasta. Od 2006 roku jest członkiem Prawa i Sprawiedliwości.

2016-08-26 ok24.tv za faktykaliskie.pl