Kolejne – niespodziewane – zmiany zapowiadają się od września w samym Urzędzie Miejskim w Ostrowie Wielkopolskim. Dotychczasowa naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu Jolanta Maćkowiak ma wrócić do IV liceum. Wcześniej – przed objęciem funkcji naczelnika – była w tej placówce dyrektorem. Teraz ma być nauczycielem matematyki.
Jolanta Maćkowiak naczelnikiem Edukacji i Sportu jest od 1 sierpnia 2016r. Zastąpiła na tym stanowisku Dariusza Dębickiego, który wygrał wybory samorządowe i został burmistrzem Sulmierzyc. Dębicki z kolei zastąpił na tym stanowisku Marlenę Malag, która została wybrana na stanowisko wicestarosty ostrowskiego i odeszła z magistratu.
Nieoficjalnie pojawiają się głosy, że Jolantę Maćkowiak ma zastąpić dyrektor jednej z miejskich szkół podstawowych, która wcześniej – bez sukcesu – ubiegała się o fotel radnej z listy Przyjazny Ostrów Beaty Klimek.
2018-06-28 fot. za urząd miejski Ostrów Wielkopolski