Otwarty i konkurencyjny nabór na wolne stanowisko urzędnicze podinspektora w Referacie Ewidencji Działalności Gospodarczej w Wydziale Spraw Obywatelskich ogłosił Urząd Miejski w Ostrowie Wielkopolskim. CV można składać do 5 marca 2018r.

Rozstrzygnięto także konkurs na wolne stanowisko urzędnicze podinspektora na Samodzielnym Stanowisku ds. Nadzoru Właścicielskiego w Urzędzie Miejskim w Ostrowie Wielkopolskim. Konkurs wygrał … Piotr Maraszek, który od blisko 2 lat zajmował ww. stanowisko – na zastępstwo.

Na stronie BIP ostrowskiego magistratu można zobaczyć, że od grudnia 2014r. Urząd Miejski w Ostrowie Wielkopolskim ogłosił 43 konkursy na 52 stanowiska urzędnicze. Nowi urzędnicy przyjmowani są nie tylko poprzez konkursy, ale również bez konkursu jako pomoc administracyjna lub poprzez możliwość przesunięcia stanowisk między urzędami. Konkursy ogłaszane są również w sprawie naboru dla Centrum Usług Wspólnych.

Radny Jakub Paduch na ostatnią swoją interpelację w odpowiedzi otrzymał wykaz osób zatrudnionych w Urzędzie Miejskim – to 236 nazwisk. Do tej listy należy doliczyć pracowników Centrum Usług Wspólnych (mieści się w budynku dawnej spółki Holdikom), którzy byli rekrutowali poprzez ogłaszane przez magistrat konkursy. Jak wynika z zestawienia konkursów powinno pracować tam 16 nowych osób. Do tego zestawienia należy doliczyć jeszcze pracowników w spółkach komunalnych i szkołach.

Na sesji budżetowej radny PO Andrzej Kornaszewski wyliczył, że Urząd Miejski sam na siebie wyda 15 milionów złotych. Najwięcej w historii samorządu. Sekretarz Andrzej Baraniak wyjaśniał, że ten skok wynika z obowiązku wypłacenia tzw. jubileuszówek i wzrostu płacy minimalnej.

2018-01-27 ok24.tv