kilkanaście markowych perfum oraz dwa drony wynieśli ze sklepów w Wieluniu mieszkańcy Kępna. Drona udało się sprzedać w wieruszowskim lombardzie. Drugiego drona odzyskali policjanci, ale co z perfumami?
Wieluńscy policjanci otrzymali kilka zgłoszeń dotyczących kradzieży markowych perfum oraz dronów, z dwóch sklepów w Wieluniu. Pokrzywdzeni oszacowali wartość skradzionych przedmiotów na łączną kwotę ponad 3 tys. zł. Sprawą zajęli się wieluńscy kryminalni. Policjanci sprawdzili monitoringi i przeanalizowali wszystkie zdobyte informacje, które mogły mieć związek z tymi zdarzeniami. Dzięki ustaleniom wieluńskich policjantów wytypowano prawdopodobnych sprawców tych przestępstw. Byli to 22-latek oraz jego 19-letnia znajoma, zamieszkujący na trenie powiatu kępińskiego. 14 maja oboje zostali zatrzymali przez wieluńskich stróżów prawa.

Jak ustalili policjanci, pierwszej kradzieży 22-latek dokonał sam, a w kolejnych pomogła mu jego 19-letnia znajoma. Skradzione przedmioty sprzedawali, a zdobyte w ten sposób pieniądze wydawali na własne potrzeby. Oboje usłyszeli zarzuty dokonania kilku kradzieży. Za takie przestępstwo grozi kara do lat pozbawienia wolności. Policjanci odzyskali jednego ze skradzionych dronów. Mężczyzna sprzedał go w lombardzie na terenie Wieruszowa.