Umorzenie postępowania przez Policję z powodu niewykrycia sprawcy nie oznacza, że sprawa nie może mieć dalszego ciągu. Przekonał się o tym złodziej torebek z kaliskiego cmentarza.
Nawet 5 lat w więzieniu grozi 38-latkowi podejrzanemu o kradzież damskich torebek na jednym z kaliskich cmentarzy. Sprawca został ustalony i zatrzymany przez policjantów Wydziału Kryminalnego kaliskiej komendy. Dzięki pracy operacyjnej funkcjonariuszy udało się również odzyskać jeden ze skradzionych blisko rok temu telefonów.

Do kradzieży doszło w kwietniu minionego roku, na jednym z kaliskich cmentarzy. Sprawca wykorzystując nieuwagę kobiet zajętych porządkowaniem grobów bliskich, kradł pozostawione bez nadzoru torebki. Pokrzywdzone straciły m.in. portfele, dokumenty oraz telefony komórkowe.
Zajmujący się sprawą kryminalni wytypowali prawdopodobnego sprawcę kradzieży. Zatrzymanie mężczyzny nie było łatwe, ponieważ często zmieniał miejsce zamieszkania. Ostatecznie 38-latek został zatrzymany w jednym z mieszkań w Kaliszu.
Na podstawie zebranego materiału dowodowego funkcjonariusze przedstawili zatrzymanemu zarzut kradzieży. Kaliszanin odpowie za cztery kradzieże. Grozi mu kara 5 lat pozbawienia wolności.
Umorzenie postępowania przez Policję z powodu niewykrycia sprawcy nie oznacza, że sprawa nie może mieć dalszego ciągu. Wydanie postanowienia o umorzeniu oznacza, że na danym etapie postępowania wyczerpały się możliwości wykrycia sprawcy. Popełnione przestępstwo w dalszym ciągu pozostaje w zainteresowaniu Policji, a po ujawnieniu nowych istotnych dowodów, sprawa może być podjęta i prowadzona dalej. W trakcie czynności policjanci zabezpieczyli jeden ze skradzionych blisko rok temu telefonów. Już wkrótce trafi on do rąk prawowitego właściciela.