Sztafeta 4×100 m. KS Stali LA w kategorii do lat 20 zdobyła złote medale na rozgrywanych w Suwałkach Mistrzostwach Polski. Ich młodsi koledzy w kategorii U16 zdobyli medale brązowe, natomiast na dystansie 4×400 m. do lat 20 ostrowianie zdobyli srebrne medale.

Ostrowianie przystępowali do tych zawodów z mocnej pozycji mając na koncie rekord Ostrowa 42,45 sek. ustanowiony kilka tygodni temu. Ostrowska sztafeta w składzie Bartosz Losy – Patryk Wykrota – Michał Tuczyński – Tomasz Jankowski nie pozostawili żadnych złudzeń rywalom urywając ze wspomnianego rekordu 0,09 sek. i pokonując drugą w stawce ekipę z Ciechanowa o ponad pół sekundy.

Wcześniej w kategorii do lat 16 sztafeta Stali w składzie Damian Drozdowski – Jakub Tuczyński – Jakub Robotnikowski – Jakub Szymczak zdobyła brązowe medale z wynikiem 46,21 sek., choć zadanie mieli nieco łatwiejsze niż ich starsi koledzy, jako że w tej kategorii startowało 5 sztafet.

Pasjonujący bój stoczyli nasi złoci medaliści na dystansie 4×400 m. W nim Michała Tuczyńskiego zastąpił Michał Kalina i sztafeta w składzie Wykrota – Jankowski – Kalina – Losy z czasem 3:21,04 po pasjonującej walce zajęła 2 miejsce zdobywając tytuł wicemistrzowski. Wspomniany Michał Tuczyński w tym biegu wszedł w skład sztafety Stali II, która z wynikiem 3:27,33 zajęła 8. miejsce w stawce 14 zespołów. Pełny skład sztafety rezerw: Michał Tuczyński – Robert Kulesza – Przemysław Rychter – Dawid Borowski.

Po pierwszym dniu Mistrzostw tylko Stal Ostrów LA i Zawisza Bydgoszcz mają na koncie po 3 medale!

AKTUALIZACJA:

W sobotnim biegu 4×600 m. MIX w kategorii U16 sztafeta KS Stali LA w składzie Paulina Szczepaniak – Damian Drozdowski – Kacper Adamczak – Nadia Błaszczyk zajęła 6. miejsce w stawce 9 zespołów, choć w połowie biegu ostrowianie utrzymywali wysoką 2 pozycję.

2018-06-03 ok24.tv za tubaostrowa.pl