Będzie przeniesiona na Piaski czy nie będzie? Mowa o zjeżdżalni, kóra dzisś stoi przy małe niecce basenu przy ul. Paderewskiego i jak wiadomo będzie nieużytkowana do czasu kompleksowego remontu odkrytego basenu. Dlatego radny Wojciech Kornaszewski zaproponował przeniesienie zjeżdżalni na Piaski, tam gdzie tłumy kąpiących się i odwiedzających dopisują.

Radny swój pomysł przeniesienia zjeżdżalni z basenu, który w tym roku nie będzie czynny, przedstawił ponad sześć tygodni temu. Skoro basen znajduje się w fatalnym stanie technicznym i bez gruntownego remontu nie może zostać tego lata otwarty, to radny wpadł na pomysł, by zjeżdżalnia została przeniesiona na plażę na teren ośrodka Piaski – Szczygliczka.

– To z pewnością uatrakcyjni istniejącą tam infrastrukturę – mówił Wojciech Kornaszewski.

Basen przy ul. Paderewskiego jest zarządzany przez Miejski Zakład Zieleni. I to właśnie ta spółka miejska ma podjąć ostateczną decyzję w sprawie zjeżdżalni. Póki co wiadomo tylko tyle, że zarząd spółki rozważy złożoną przez radnego propozycję.

Okazuje się jednak, że tym pomysłem radny przysporzył spółce sporo problemów. Aby zjeżdżalnie przenieść trzeba wykonać ekspertyzę, która określi, czy po jej demontażu będzie możliwy ponowny montaż. To nie koniec kłopotów.

W informacji jaką otrzymał radny można przeczytać: ,,Ponieważ lustro wody w zbiorniku Piaski Szczygliczka jest zmienne, stąd trudno jest precyzyjnie określić ewentualne miejsce ustawienia zjeżdżalni. Na końcu jej ślizgu wymagana, minimalna głębokość wody, została określona przez producenta na poziomie 0,7 metra. Poza tym do zjeżdżalni musi zostać doprowadzona instalacja elektryczna, jak również niezbędny jest zakup nowej pompy, która winna być dostosowana do piaszczystego dna zbiornika. Dokonać należy również ekspertyzy stabilności gruntu. W przypadku – gdy powyższe warunki zostaną spełnione – wykonać należy projekt budowlany oraz uzyskać pozwolenie na budowę.”

Wygląda więc na to, że nim spółka pokona te wszystkie piętrzące się trudności, to może skończyć się lato. Oby się okazało, że jesteśmy w błędzie, a zjeżdżalnia będzie jednak służyła wypoczywającym na Piaskach.


fot. Urząd Miejski archiwum 2011r.

2015-04-08 ok24.tv – za naszrynek.pl