Grzegorz Schetyna i Sławomir Neumann przyjadą w sobotę do Ostrowa. Znajdą się wśród gości zaproszonych na Zjazd Delegatów Stowarzyszenia Młodzi Demokraci. Głównym punktem programu będą wybory nowych władz i szkolenia, ale nie zabraknie atrakcji.

– Pierwsi goście przyjadą już w piątek po południu- powiedziała Milena Kowalska, współorganizatorka spotkania. – W pierwszy wieczór zaplanowaliśmy kino letnie i pokaz filmu dokumentalnego o Majdanie, połączony z wystąpieniem naszej koleżanki Ukrainki, która opowie o tych wydarzeniach. W sobotę główna część programu w Ostrowskim Centrum Kultury. Natomiast w niedzielę szkolenia i integracje sportowe, a w poniedziałek się pożegnamy.


Ostrowski klub o organizację spotkania zabiegał przez kilka miesięcy i pokonał w tym wyścigu kilka największych miast w kraju. – To ważne dla nas, bo mamy okazję wykazać się, pokazać że potrafimy zorganizować tak duże spotkanie. To również promocja dla miasta, bo przyjadą tu ludzie z całej Polski. Chcemy pokazać im Ostrów również od tej turystyczno-rekreacyjnej stron – dodaje Wojciech Kajewski, wiceprzewodniczący Regionu Wielkopolska.
Na zjazd do Ostrowa przyjedzie ponad 150 osób z całej Polski.