Rada Nadzorcza Miejskiego Zakładu Komunikacji w Ostrowie, po dokonaniu formalnej oceny zgłoszeń kandydatów na prezesa spółki, do drugiego etapu wskazała trzy osoby.

Rada Nadzorcza w składzie – Jan Grześkowiak, Mirosława Szóstak-Pestka i Marek Kałka – wskazała następujących kandydatów – Janusza Marczaka, Bartosza Ziółkowskiego i Mariana Janasa.

Janusz Marczak, to obecnie urzędujący jeszcze prezes MZK, który za prezydentury Jarosława Urbaniaka zastąpił na tym stanowisku Jerzego Walczyńskiego. Ma wysokie notowania wśród załogi i – jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie – poparcie związków zawodowych.

Bartosz Ziółkowski to były prezes Holdikomu. Ostatnio pracował w Jarocińskich Liniach Autobusowych. W 2013 roku został powołany na drugiego członka zarządu. Po ubiegłorocznych wyborach samorządowych zrezygnował z pracy w Jarocinie tłumacząc to względami osobistymi. Warto dodać, że w ostatnich wyborach ubiegał się o mandat do Rady Powiatu Ostrowskiego z listy posła Andrzeja Dery.

Marian Janas przed laty pracował już w sektorze komunalnym w Ostrowie. Był prezesem w Zakładzie Oczyszczania i Gospodarki Odpadami MZO. Powołany został na to stanowisko za czasów prezydentury Jerzego Świątka. Później pracował w Warszawie w jednym z zagranicznych koncernów.

2015-07-21 ok24.tv za naszrynek.pl