Stolica regionu wraz z otaczającym ją powiatem bliskie objęcia żółtą strefą. Codziennie przybywa tu kilkadziesiąt nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Rekord padł tu w czwartek, kiedy Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 68 nowych zakażeń. Do żółtej strefy wpisywany jest teren, na którym średni wskaźnik nowych zakażeń z ostatnich dwóch tygodni wynosi między 6 a 12 przypadków na każde 10 tys. mieszkańców. W Poznaniu i powiecie poznańskim ten wskaźnik wynosi obecnie ok. 5.

Sporo zakażonych koronawirusem jest też wśród mieszkańców powiatów: 24- rawickiego, 21 nowotomyskiego, 15 krotoszyńskiego, 10 – ostrowskiego i wolsztyńskiego, 8 gostyńskiego, 6 – pilskiego i tureckiego i złotowskiego., 5 jarocińskiego, 3 leszczyńskiego, obornickiego, słupeckiego


Liczne powiaty w Wielkopolsce z obostrzeniami
Od soboty czerwona strefa w powiatach: gostyńskim, krotoszyńskim i międzychodzkim. To oznacza dużo większe obostrzenia dla mieszkańców, m.in. obowiązek noszenia maseczek wszędzie w przestrzeni publicznej (nie tylko w sklepach czy pojazdach komunikacji miejskiej, ale też na ulicach). W strefie żółtej są powiaty ostrowski i wolsztyński. W związku z tym ograniczona będzie m.in. liczebność uczestników imprez masowych czy uroczystości rodzinnych. Powiat pleszewski znalazł się natomiast w zagrożonej strefie niebieskiej.
Od początku pandemii w Wielkopolsce odnotowano 8181 przypadków zakażeń koronawirusem, z czego 1746 to przypadki aktywne. 294 osoby zmarły, a 6141 wyzdrowiało.
Obostrzenia w strefach żółtej i czerwonej – KLIK!