48 000 zł stracił mężczyzna oszukany na ulicy w Krotoszynie, który nabył okazjonalnie rzekomo cenne angielskie monety zwane „half penny”. Obecnie policja poszukuje podejrzanych trzech mężczyzn, których w czasie transakcji zarejestrowały kamery miejskiego monitoringu.

– Do zdarzenia doszło 25 maja, kiedy na ulicy w Krotoszynie do przechodnia podeszło dwóch mężczyzn, którzy zaoferowali mu sprzedaż angielskiej monety „half penny” wartej rzekomo 1550 zł. Oszuści zaproponowali cenę o 350 zł niższą. Skuszony okazją mężczyzna poszedł do banku i wypłacił 40 000 zł., po czym udał się z nieznajomymi na pobliski skwer, gdzie zakupił 40 sztuk takich monet za łączną kwotę 48 000 zł. Po transakcji udał się do jubilera, gdzie został poinformowany, że zakupione monety nie mają żadnej wartości. Wówczas pokrzywdzony zgłosił się na Komendę Powiatową Policji w Krotoszynie i opisał całe zdarzenie. Okazało się, że w oszukańczym procederze wzięło udział w sumie trzech mężczyzn, z których dwóch odegrało na początku scenkę sprzedaży między sobą jednej monety, zaś trzeci stał na czatach. Oszustów zarejestrowały kamery z miejskiego monitoringu. Obecnie policja poszukuje trzech podejrzanych, których rysopisy rozesłano do komisariatów w całym kraju.

Rysopisy podejrzanych:

Pierwszy z nich był w wieku ok. 55 lat, wzrostu 175 cm, średniej budowy ciała, ciemnej karnacji, miał akcent wskazujący, że może być obcokrajowcem, prawdopodobnie ze wschodu. Na głowie miał ciemną czapkę z daszkiem. Ubrany był w spodnie koloru ciemnego, ciemną koszulę oraz marynarkę również koloru ciemnego. Przez ramię miał przewieszoną saszetkę zapinaną na zamki, które obrysowane były niebieskim kolorem.

Drugi z nich był w wieku ok. 40 lat, wzrostu 185 cm, tęgiej budowy ciała. Ubrany był w jasnoniebieską koszulę z długim rękawem, dżinsy, a na stopach miał sandały. Na głowie miał czapkę typu „marynarskiego”.

Trzeci mężczyzna – w wieku ok. 50 lat, tęższej budowy ciała, wzrost ok. 175 cm. Na głowie miał kaszkiet; cecha charakterystyczna – wąsy. Ubrany w jasną koszulę z kołnierzykiem, jasne spodnie, na stopach miał ciemne sandały.

Wszystkie osoby, które posiadają jakiekolwiek informacje na temat zdarzenia proszone są o kontakt jednostką Policji w Krotoszynie, bądź inną na terenie kraju. Nr tel KPP w Krotoszynie: 062-722-88-57 lub ogólny 997. Policja zapewnia anonimowość.

2016-06-13 ok24.tv za rc.fm