Rząd zaostrzył zasady kwarantanny – Decyzję ogłosił dziś po posiedzeniu sztabu antykryzysowego premier Morawiecki.
Wszystko po to, by do świąt jak najbardziej wyhamować krzywą wzrostu zachorowań. Tak, by po Wielkanocy powoli mogła zacząć ruszać gospodarka. zostaną zamknięte wszystkie sklepy poza spożywczymi. Nie będzie można także korzystać z bulwarów, parków, lasów i placów zabaw. Będzie można natomiast chodzić do pracy.
Wicepremier i minister nauki Jarosław Gowin w programie „Graffiti” tłumaczył, że ograniczenia nie będą tak radykalne jak w Niemczech, gdzie zakazano zgromadzeń powyżej dwóch osób. W radiowej Trójce we wtorek rano wspominał o tym, że rozważany jest pomysł ograniczania ilości pasażerów w autobusach i pociągach a także w parkach.


– Wdrażamy ograniczenia w przemieszczaniu się. Będą dotyczyć każdego z nas. Ta decyzja jest niezbędna, by ograniczyć naszą aktywność – powiedział premier. – Wszystkie sprawy poza najbardziej niezbędnymi, jak wyjście do sklepu, do apteki, wyprowadzenia psa, odłóżmy. Są ograniczenia też dotyczące poruszania się w komunikacji publicznej, tylko miejsca siedzące podzielone na dwa – powiedział. – Nie może być tłoku – podkreślił. Morawiecki poinformował, że Polacy nie mogą gromadzić się powyżej dwóch osób.