Mieszkańcy przebywający na terenie Piasków poinformowali straż pożarną o zanieczyszczeniu rowu doprowadzającego wodę do ostrowskiego akwenu. Na miejscu, poza strażakami, pojawili się także pracownicy Referatu Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego, Miejskiego Zakładu Zieleni, Biura Zarządzania Kryzysowego oraz funkcjonariusze policji.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Strażacy, już na miejscu, zbadali próbki wody. Z ich analizy wynikało, że nie została ona zanieczyszczona substancjami chemicznymi. Pomiar pH wody (obecność kwasów i zasad) dał wynik obojętny. Wraz z pracownikami MZZ strażacy wykonali wizję lokalną i odnaleźli źródło zanieczyszczenia na polu w miejscowości Stary Staw. Wykonano tu rów, by pozbyć się wody opadowej z pola. Jej zabarwienie może wskazywać, że było to zanieczyszczenie, które dotarło do rowu połączonego z małym zbiornikiem na ostrowskich Piaskach.

MZZ przekazał próbki wody do dokładnej analizy. Ich wyniki znane będą po trzech dniach. O zdarzeniu poinformowano także Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Poznaniu. Gdyby wyniki analizy wskazały niebezpieczne zanieczyszczenie wody policja rozpocznie postępowanie sprawdzające.

2017-11-22 ok24.tv