Kibice zespołu BM Stal Ostrów zostali dzisiaj poinformowani, że karnety zakupione przez nich na sezon 2016/2017 nie obejmują rundy play-off. Informacja ta wywołała spore poruszenie wśród kibiców stalówki, którzy byli przekonani że obejrzą rundę play-off w ramach zakupionych karnetów. – informuje infostrow.pl

Na oficjalnym fanpage zespołu napisano: „Ważne! W związku z meczami ćwierćfinałowymi play off, zarząd klubu BM Slam Stal SA informuje: cena biletu normalnego, to 40 złotych, a ulgowego 25 złotych – bilet ulgowy dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych.
Karnety w sezonie 2016/2017 obowiązywały na rundę zasadniczą. Osoby mające karnety na rundę zasadniczą, posiadają prawo pierwokupu biletów na mecze ćwierćfinału na posiadane dotąd miejsca. Sprzedaż biletów dla dotychczasowych posiadaczy karnetów odbędzie się we wtorek, 2 maja w godzinach 12:00–16:00.
Sprzedaż biletów na pozostałe miejsca odbywać się będzie w czwartek, 4 maja od godziny 10:00 do godziny 16:00 oraz w piątek, 5 maja od godziny 16:00 w hali przy ulicy Wrocławskiej. Jedna osoba może maksymalnie zakupić pięć biletów na jeden mecz.”

Na popularnym blogu – Stalówka Ostrów Wielkopolski – blog napisano – „SKANDAL!!!- No to zamiast radości, „dopełnienia” tego sezonu mamy skandal.Doprawdy trudno mi zrozumieć to co w sprawie biletów na fazę play-off zrobił zarząd Klubu. Pod każdym kątem bowiem jest to porażka Klubu. Poczynając od kwestii PR. Ten sezon odbudował zainteresowanie koszykówką, kibice znów poczuli się tak jak kilkanaście lat temu. Wytworzyła się więź, czyli coś na co pracuje się latami. Ten sezon (a właściwie faza play-off) mogła dodatkowo scementować całe środowisko i stworzyć podwaliny pod następne lata (miejmy nadzieję, że gry w hali na około 2500). Totalnie nie rozumiem więc tego strzału w kolano! Przecież Klub traci na każdym polu przez tą decyzję. Traci u tzw. „karnetowców”, czyli kibiców majętnych (wydać 850 zł na karnet to dla „średniaka” jest niemożliwe). Oni z całą pewnością czują się oszukani. ”

Informacje pojawiły się w sieci około godziny temu, a w sieci pojawiło się bardzo dużo komentarzy od rozczarowanych kibiców, nawołujących nawet do bojkotu meczy w Ostrowie. Jednak mamy nadzieję, że w całym sporze wygra sport i nie odbije się to na zawodnikach, którzy cały sezon wkładali sporo serca w ostateczny wynik zespołu. Nie są oni odpowiedzialni ani za ceny biletów, ani za brak hali.

Zarząd klubu powinien też wyjść w stronę rozczarowanych kibiców, aby ten wspaniały sezon nie zakończył się z poważną „rysą na  szkle”. Aczkolwiek brak hali to wina lokalnych polityków, a klub dostaje ekonomicznym rykoszetem bo nie są wstanie sprzedać biletów tyle ile mogliby przy odpowiedniej hali – komentuje portal infostrow.pl

017-05-01 ok24.tv za infostrow.pl.