Izraelska policja zatrzymała 21-letniego mężczyznę podejrzanego o zamordowanie w Izraelu 24-letniej Polki – podały portal timeofisrael.com i Informacyjna Agencja Radiowa. To Palestyńczyk nielegalnie przebywający w Izraelu. Mężczyzna miał udusić kaliszankę chustą lub szalikiem, który miała na sobie, a jej ciało ukryć w lesie. O miejscu, w którym znajdują się zwłoki poinformował policję jego wuj.

Kaliszanka wyjechała do Izraela wraz z ojcem na pielgrzymkę leśników do Ziemi Świętej. 16 kwietnia br. wyszła z hotelu po owoce i ślad po niej zaginął. Ciało 24-latki noszące ślady obrażeń, jak donosiły miejscowe media, znaleziono trzy dni później w lesie przylegającym do pobliskiej szkoły. Dopiero teraz udało się schwytać domniemanego sprawcę zbrodni. Jak podaje Informacyjna Agencja Radiowa to 21-latek pochodzący z Jerycha, nielegalnie przebywający na terenie Izraela.

Polka miała spotkać go podczas spaceru, w dniu zaginięcia. Według izraelskich mediów, gdy mężczyzna zrobił się natarczywy i próbował ją pocałować, zaczęła uciekać. Palestyńczyk obawiając się, że kobieta doniesie na niego policji (a w Izraelu przebywał nielegalnie) dogonił kaliszankę, po czym udusił ją jej własnym szalikiem. Ciało dziewczyny ukrył w pobliskim lesie. Kilka dni później mężczyzna wraz z ojcem i bratem uciekł z Izraela do Autonomii Palestyńskiej. Wcześniej miał wyznać swoim bliskim, że znalazł ciało kobiety. O miejscu, w którym znajdują się zwłoki powiadomił policję wuj mężczyzny.

Fot. haaretz.com/twitter.com

Według IAR 21-latek przyznał się do zabicia Polki, ale jego obrońca twierdzi, że zeznania zostały wymuszone. W czwartek rano mężczyzna usłyszał zarzut morderstwa.

Kaliska prokuratura, która prowadzi śledztwo w tej sprawie nie otrzymała jeszcze żadnych informacji o zatrzymaniu domniemanego sprawcy. – Za pośrednictwem Prokuratury Generalnej wystąpiliśmy do strony izraelskiej o przekazanie materiałów w sprawie tego zabójstwa. Na razie nie dostaliśmy tych dokumentów. Nie mamy też żadnej informacji na temat zatrzymania podejrzanego o ten czyn. Prawdopodobnie będziemy występować o pomoc konsularną w tej sprawie – powiedział portalowi faktykaliskie.pl Janusz Walczak, zastępca prokuratora okręgowego w Ostrowie Wielkopolskim, której podlega kaliska prokuratura rejonowa.

Zamordowana kaliszanka miała 24 lata. Była absolwentką I LO w Kaliszu, a ostatnio studentką Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa w Poznaniu.

MIK, IAR Polskie Radio, timeofisrael.com fot. int.