Mikołaj Kostka, pochodzący z Jarocina prezes Ostrowskiego Parku Przemysłowego i szef sztabu wyborczego prezydent Beaty Klimek, został powołany na nieobsadzone od ponad roku stanowisko pierwszego zastępcy prezydenta. Stanowisko obejmie od 15 stycznia 2019r. Kostka był już zastępcą burmistrza w Jarocinie, z ramienia SLD ubiegał się – bezskutecznie – o fotel burmistrza Jarocina. Podlegać mu będą „twarde” wydziały gospodarki komunalnej i rozwoju miasta.

Pod koniec stycznia odchodzącą na emeryturę skarbnik Danutę Czajkę – nieoficjalnie wiadomo – była główna księgowa Ostrowskiego Zakładu Ciepłowniczego Alina Tomaszewska. Kandydaturę oficjalnie musi zatwierdzić Rada Miejska.

Z stycznia na emeryturę odchodzi także naczelnik wydziału kultury Andrzej Leraczyk. Jego stanowisko przejmie Ewa Janiszewska, dotychczasowa kierownik Biura Promocji Miasta Ostrowa Wielkopolskiego. Na razie nie wiadomo, czy zostanie wybrany nowy kierownik biura promocji. Być może wydziały promocji i kultury, będą ze sobą połączone.

Drugi wiceprezydent Ewa Matecka, ma 62 lata, ale – jak podkreślała prezydent Klimek – nie złożyła dotąd wniosku o przejście na emeryturę, więc na tym stanowisku zmian nie będzie. Nieoficjalnie w Urzędzie Miejskim pojawiają się głosy, ze Ewę Matecką może zastąpić obecny sekretarz Andrzej Baraniak (na tym stanowisku od 2006 roku), a na stanowisku sekretarza może zasiąść Izabela Banach.

2019-01-14 ok24.tv