Tylko do piątku 24 czerwca Dariusz Dębicki będzie naczelnikiem Wydziału Oświaty w Urzędzie Miejskim w Ostrowie Wielkopolskim. Po przeprowadzonych 19 czerwca przedterminowych wyborach został wybrany na burmistrza Sulmierzyc. Oznacza to kolejny wakat na tym stanowisku. Warto przypomnieć, że etat ten zajmował przez kilkanaście lat Paweł Rajski, obecny starosta ostrowski. Po nim stanowisko objęła Marlena Maląg, która łączyła stanowisko naczelnika z funkcją zastępcy prezydenta.

Maląg została jednak wicestarostą ostrowskim, a następnie wicewojewodą wielkopolskim. Wówczas stanowisko naczelnika zostało powierzone właśnie Dariuszowi Dębckiemu, który teraz odchodzi do Sulmierzyc. Nieoficjalnie udało się dowiedzieć portalowi ok24.tv, że kolejnym naczelnikiem Wydziału Oświaty i Sportu w Urzędzie Miejskim w Ostrowie Wielkopolskim może zostać jeden z dyrektorów ostrowskiego liceum lub ostrowskiego przedszkola. Mówi się, że Dębickiego zastąpi albo Jolanta Maćkowiak, która od 2010 r. jest dyrektorem IV Liceum Ogólnokształcącego w Ostrowie Wielkopolskim, albo Grażyna Kołacka, obecnie dyrektor Przedszkola nr 9 w Ostrowie Wielkopolskim, współorganizatorka m.in. dorocznych Igrzysk Przedszkolaków.

Zastępca prezydenta Ewa Matecka, odpowiedzialna na oświatę, zapowiadała podanie nazwiska nowego naczelnika w ciągu kilku najbliższych dni.

2016-06-24 ok24.tv