Prokurator Rejonowy w Kępnie skierował do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec dwóch  29-letnich mieszkańców jednej z podkępińskich miejscowości.

W oparciu o zgromadzony w sprawie materiał dowodowy prokurator zarzucił obu podejrzanym, że w dniu 1 maja 2017 r. działając wspólnie i w porozumieniu pozbawili wolności pokrzywdzonego nakazując mu groźbą użycia przemocy zajęcie miejsca w bagażniku pojazdu, po czym wbrew jego woli wywieźli go kompleksu leśnego, gdzie grożąc mu pozbawieniem życia za założenie zeznań w jednym z toczących się postępowań karnych dokonali na nim rozboju z użyciem przemocy przywłaszczając należący do niego telefon komórkowy o wartości 100 zł,  a następnie bijąc i popychając doprowadzili do wpadnięcia pokrzywdzonego do rzeki Prosny.
OBRAZ_POLICJA3

Przesłuchani w charakterze podejrzanych,  przyznali się do zarzucanych im czynów i złożyli  wyjaśnienia, w których nie potrafili podać motywacji swojego działania. Zarzucone podejrzanym przestępstwa  zagrożone są karą od 3 do lat 12 pozbawienia wolności. Z uwagi na zagrożenie surową karą i możliwość utrudniania postępowania poprzez ustalenie korzystnej dla siebie wersji zdarzeń przez podejrzanych Prokurator skierował do Sądu wniosek o zastosowanie wobec obu mężczyzn środka w postaci tymczasowego aresztowania .

Sąd w pełni przychylił się do argumentacji zawartej we wniosku prokuratura i zastosował wobec obu mężczyzn tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy wskazując, iż wyłącznie stosowanie powyższego środka jest niezbędne dla zapewnienia prawidłowego toku postępowania.

2017-05-08 ok24.tv