Wystawcy z całej Polski, a nawet ze Stanów Zjednoczonych i Tajlandii wezmą udział w 39. Krajowej Wystawie Psów Rasowych w Kaliszu. Już w tę niedzielę na Stadionie Miejskim przy łódzkiej będziemy mogli podziwiać 900 najpiękniejszych psów – reprezentantów prawie 150 ras, w tym także bardzo rzadkich.

60 owczarków niemieckich, ponad 50 buldogów francuskich, kilkadziesiąt yorków, labradorów i psów rasy chihuahua. Na kaliskiej wystawie będzie można zobaczyć czworonogi, które obecnie cieszą się największą popularnością, ale też poznać nowe, dopiero co uznane przez Międzynarodową Federację Kynologiczną. – To pojedyncze sztuki z naszego oddziału. Będzie m.in. nagi peruwiańczyk, którego na pewno niektórzy nie widzieli czy thai ridgeback terier  – to też nowa i bardzo ciekawa rasa – zdradza Krzysztof Górski z kaliskiego oddziału Związku Kynologicznego w Polsce.

Na stadionie przy ulicy Łódzkiej będzie można nie tylko przyjrzeć się z bliska rasowym czworonogom z Polski, Włoch, Stanów Zjednoczonych, a nawet Tajlandii, ale także nawiązać kontakt z ich hodowcami. – Zachęcam wszystkich, którzy chcieliby nabyć jakąkolwiek rasę do rozmów z hodowcami. To są osoby najbardziej kompetentne, które wiedzą, czym pies się charakteryzuje, czy taki pies pasuje do naszych warunków domowych i do naszej osobowości – dodaje Krzysztof Górski.

Wstęp na 39. Krajową Wystawę Psów Rasowych kosztuje 5 zł wstęp, ulgowy dla dzieci i młodzieży to koszt 3 zł. Najmłodsi miłośnicy psów na teren stadionu wejdą za darmo. Niedzielna wystawa rozpocznie się o godzinie 10.00 i potrwa do około 15.00.

2015-06-05 ok24.tv za faktykaliskie.pl